Хочеш — жни, а хочеш — сій

Хочеш — жни, а хочеш — сій

Поки в одних регіонах України жнива йдуть по-повній, інші області тільки-но готуються до збирання урожаю. На жаль, для більшості господарств прислів'я «Готуй сани влітку, а трактор — узимку» не є догмою, оскільки технічні проблеми через брак коштів вони починають вирішувати, як кажуть, у свинячі голоси, напередодні жнив. Наприклад, для агрофірми «Лан» Шосткинського району Сумщини питання технічно-жнивної бази стоїть на часі. Особливо це стосується не стільки зернозбиральної, скільки кормозбиральної техніки. «Стара техніка, все, що можна, підключили до ремонту, — зізнався «УМ» директор агрофірми Микола Сметана. — У мене п'ять «Нив», але наймолодшій 12-13 років». До речі, така проблема типова для агрогосподарств. За статистикою Міністерства аграрної політики, зараз 90 відсотків техніки в державі відпрацювало свій ресурс. А через брак зернозбиральної техніки, між іншим, відтягується термін збирання урожаю, щороку держава втрачає близько п'яти мільйонів тонн зернових. У загальноукраїнських масштабах це немало, приблизно шоста частина урожаю. Пан Микола цього року вирішив технічне питання по-своєму: якщо власних комбайнів бракує — домовляється із більш «технізованими» сусідами з інших районів. Це, звичайно, вихід, але весь час так бути не може. Отже, єдиний вихід, вважає керівник агрофірми, взяти техніку в лізинг.

«Дерибан» за звичним сценарієм

Передвиборча приватизація в Україні йде по-повній. Услід за «прихватизованою» Криворіжсталлю має піти з молотка і державна акціонерна холдингова компанія «Укррудпром». Власне, кілька підприємств, а саме ЦГЗК, ПівнічГЗК, ІнГЗК вже знайшли своїх володарів. Зараз власника шукає найапетитніший шматок «укррудпромівського пирога» — ВАТ «Криворізький залізорудний комбінат». Зараз комбінат повністю у державній власності, і головним плюсом є те, що, на відміну від решти гірничозбагачувальних комбінатів, він не прив'язаний до конкретної юридичної особи, отже, гіпотетично може відійти до того власника, який заплатить більше. Або менше, проте буде «потрібним» власником.

Кому в Україні жити добре?

Кому в Україні жити добре?

Виявляється, жити добре, і навіть дуже добре, аж 850 громадянам. Виходячи із заповнених податкових декларацій, вони точно не бідують, адже їхні минулорічні доходи перевищують мільйон гривень. Такі дані оприлюднив учора заступник голови Державної податкової адміністрації Сергій Лєкар. Отже, якщо підрахувати, мільйонером у нашій країні є кожний 57-тисячний сумлінний платник податків. Причому, в порівнянні з роком позаминулим, кількість мільйонерів збільшилась у два з половиною рази — 2002 року податкова «взяла на олівець» лише 336 осіб.

Політтехнологи з яйцями

Політтехнологи з яйцями

«За Україну!», «За свободу слова!», «За Дубровку!», «За Ходорковського!» — такі написи прикрашали яйця, якими вчора кожен бажаючий міг влучити в мішень, що символізувала російських політтехнологів. Урочисте відкриття «сезону полювання» на росіян, зокрема, Гліба Павловського та Марата Гельмана, відбулось біля інформаційного агентства УНІАН за півгодини до початку прес-конференції згаданих політтехнологів. За словами організатора незвичної акції, скандальновідомого лідера Всеукраїнського молодіжного об'єднання «Молодь — надія України» Вадима Гладчука, зазначені вище особи, а також російські політики втручаються у процес виборів Президента України.

«Зайці» зекономлять більше

Найближчим часом кримчани та численні туристи займуться добровільно-примусовою фізкультурою — ходитимуть пішки. На це місцевих мешканців та приїжджих прирікає Рада міністрів АРК, яка позавчора на своєму засіданні ухвалила рішення про підвищення цін на проїзд в електротранспорті, зокрема в тролейбусах, як міських, так і міжміських.

Динозаври на атракціонах

Гадаєте, побачити, як народжувалася наша планета і по ній бігали динозаври, чи перенестися в машині часу в середньовіччя можна лише в кіно? А от і ні. Влаштувати казковий світ дитинства із птеродактилями і космічними прибульцями маленьким киянам та їхнім батькам обіцяють у новому центрі сімейного дозвілля «Дивосвіт». Останній у столиці відкриють на вулиці Маршала Малиновського, 24/10 (біля станції метро «Оболонь») уже до кінця цього року. За попередніми підрахунками, будівництво «казки» обійдеться замовникам у більш ніж сім мільйонів доларів.

Перші мільйони

Перші мільйони

Жнивна кампанія цього року стартувала дещо раніше, аніж року минулого. Зараз активне збирання ранніх зернових ведуть південні області України, інші ж тільки готуються, морально і фізично: оновлюють техніку. «Передовиком виробництва», звичайно, є Автономна Республіка Крим, де станом на початок тижня ранні зернові були зібрані майже на половині площ. За даними Міністерства агропромислового комплексу АРК, кримські аграрії намолотили 591 тисячу тонн. Цьогорічне збіжжя відзначається ще й «плодовитістю». Так, середня урожайність кримських зернових становить 23,5 центнера з гектара, що порiвнянно з минулим роком (17,5 центнера з гектара) виглядає досить-таки непогано.

Компенсації для довгожителів

Збільшення пенсій інвалідам-чорнобильцям та військовослужбовцям, як і передбачалось, не останній крок уряду в масштабній піар-кампанії Віктора Януковича. Користуючись службовим становищем (а тому маючи велику фору перед іншими кандидатами на президентське крісло), тепер голова уряду вирішив долучити до свого електорату і вкладників колишнього Ощадбанку. Так, учора Янукович пообіцяв збільшити суму компенсацій зі знецінених вкладів Ощадбанку. Проте збільшення означає лише прискорення виплат у часі. Як і раніше, кожен «прогорілий» вкладник отримуватиме по 50 компенсаційних гривень.