Десять «стовпів» здорової старості
Японці в середньому живуть 79 років, австралійці, греки, канадці та шведи — 78, німці та американці — 76. У росіян та турків нитка життя обривається значно швидше: вже після 67 років. Українці в середньому доживають до 66 років. Нігерійці та сомалійці — приблизно до 47 років. Міжнародна група лікарів, психологів та дієтологів розробила десять заповідей, які, на їхню думку, дозволяють людям радіти життю значно довше.
Грiлка проти сiрки
Як чистити вуха — начебто знають усі. Як правило, сидячи перед телевізором, ми автоматично намотуємо на сірник ватку і длубаємося ним у вусі. Та насправді такий спосіб може призвести навіть до погіршення слуху, тому що утрамбовує сірку так, що вона перетворюється на пробку біля вушної перетинки. Кажуть, саме тому звична лайка лор-лікарів звучить так: «Не засовуйте у вухо нічого меншого за ваш лікоть».
Без вузликів і плям
Усі зміни в організмі жінки залежать від менструального циклу. Тому молодим представницям слабкої статі мамологи рекомендують самообстежуватися раз на місяць, зазвичай через сім-десять днів після закінчення менструації. Коли ж менструальні цикли стають нерегулярними або зовсім припиняються, робити самообстеження слід теж щомісяця, в будь-який, але фіксований час. Просто зробіть відмітку у своєму календарі на певний день місяця, і тоді ви не забудете про цю важливу процедуру.
Аптека для попереку
Якщо поперек «прихопило», можете спробувати наступні народні рецепти.
З-під довгих-довгих вій
Часто випадання вій носить тимчасовий характер і викликане алергічною реакцією на косметику. Якщо зміна туші, крему чи лосьйону збіглася з появою почервоніння повік і ламкістю вій, то, ймовірніше за все, це — контактна алергія. Спробуйте поміняти косметику.
Раз ромашка, два ромашка
Коли болить голова, які тільки ліки не ковтають люди, щоб позбавитися цієї напасті. А от автори сайту health.rin.ru радять не забувати про ароматерапію. Всі ароматичні олії можна використовувати як холодний компрес на чоло та скроні, кажуть фахівці. Як це робиться? Додайте п'ять крапель у маленьку мисочку з холодною водою, намочіть у ній шматочок чистої матерії та накладіть його на лоб та скроні. Можна зробити й інакше: втерти за допомогою м'якого масажу дві краплі олії безпосередньо у скроні. Тільки пам'ятайте, що різні олії діють по-різному.
Депресії полюють на жінок
Складний світ емоцій жінки стає темою не тільки для анекдотів, а й для наукових досліджень. Наприклад, що краще для здоров'я — стримувати гнів чи давати йому вихід? Нещодавно вчені з'ясували, що наш гнів, хандра, реакція на горе серйозно шкодять фізичному стану. Дослідження американських вчених показують, що роздратування жінок призводить до цілої низки проблем, включаючи депресію, захворювання серця, високий кров'яний тиск, артрити, наркотичну чи алкогольну залежність, ожиріння. Цікаво, що проблеми зі здоров'ям виникають незалежно від того, дає жінка вихід гніву чи придушує його. Хоча жінки, які довго стримують свій гнів, удвічі частіше ризикують померти у молодому юному віці, ніж ті, хто одразу проявляє «настрій».
Щоб суглоби не рипіли,
Мало хто сьогодні може похвалитися відмінним здоров'ям. Навесні, коли треба починати роботи в полі та на дачі, в багатьох дають про себе знати збої опорно-рухового апарату — то спину ломить, то шия не повертається, то болять суглоби. Фахівці радять не закривати очі на ці симптоми. Адже це — остеоартроз, захворювання, що характеризується деструктивною зміною суглобів. У Європі такий діагноз ставиться кожному десятому обстеженому. В Україні на цю недугу страждає 3 мільйони 600 тисяч чоловік, бо офіційна статистика «рахує» тільки тих, хто звернувся по допомогу до фахівців.
Ревматизм не замучить
Знов кістки ломить і м'язи крутить? Для ревматиків у народнiй медицинi iснує багато рецептів, деякі з них ми пропонуємо до вашої уваги.
Наприклад, як радить сайт Health.rin.ru, перед сном можна прийняти таку лікувальну ванну. 800 грамів сінної потерті покладіть у ситцевий мішечок та кип'ятіть 30 хвилин у двох літрах води. Відвар влийте у ванну і додайте гарячої води до половини ванни. Вода повинна бути настільки гарячою, наскільки хворий може витримати.