Психорадіація

Наслідки Чорнобильської катастрофи мають страшний і незворотний характер. Адже в першу чергу вони уразили психіку самих чорнобильців. Про це говорили науковці з України, Росії та Білорусі, які зібралися до Чернігова на Міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасні проблеми екопсихології», щоб обговорити та оцінити вплив Чорнобильської катастрофи на психіку людей.

Браконьєри в погонах

Браконьєри в погонах

Незважаючи на заборону на полювання, на Чернігівщині «братів наших менших» незаконно вбивають мало не щотижня. Порушують закон навіть ті, хто мав би його охороняти. З чотирьох затриманих міліцією у березні браконьєрів — дільничний інспектор міліції з Чернігова, колишній начальник слідчого ізолятору та двоє охоронців банку. Тільки на їхньому рахунку троє лосів, поросна кабаниха та косуля, застрелені в лісах поблизу Чернігова. Як розповів «УМ» начальник Чернігівського райвідділу міліції Сергій Бондар, браконьєри пропонували вирішити питання на місці, погрожували міліціонерам дзвінками від «великих людей» та неприємностями на роботі. Однак правоохоронці діяли відповідно до закону, тож, незважаючи на погрози та вмовляння, всі затримані правопорушники були доставлені до райвідділу.

Ніжинський огірок не в банці, а в граніті

Унікальний пам'ятник, зроблений у вигляді погрібця та діжки з огірком, був відкритий у п'ятницю поруч із Ніжинським консервним комбінатом, виробником відомого за межами України продукту. Гранітний огірок важить понад 50 кілограмів, а брилу, з якої він зроблений, привезли аж з Італії. Цікаво, що італійці, дізнавшись про ідею пам'ятника, скинули ціну втричі. Ідея пам'ятника належала Ніжинському міськвиконкому, а втілити її допоміг автор проекту Леонід Воробйов.

Знали і мовчали...

Йдеться про 170 тисяч гектарів радіаційно забруднених лісів Брянщини, в яких уже 20 років не велися господарчі роботи і які накопичили у собі мільйон кубічних метрів легкозаймистих сухих сосен, уражених радіонуклідами. У випадку пожежі ми можемо отримати другий «Чорнобиль». Про це повідомили на міжнародній Чорнобильській конференції, яка відбулася у Чернігові, представники делегації Брянської області РФ. За словами Володимира Татарінова, начальника управління зовнішньоекономічної діяльності адміністрації Брянської області, у випадку пожежі реальна загроза зараження радіонуклідами існує як для самої Росії, так і для українських Сумської та Чернігівської областей. «Радіоактивний ліс буде горіти, викидаючи у повітря продукти розпаду, — говорить Володимир Татарінов. — Ну а далі — куди Бог пошле, це можуть бути як наші сусіди із Смоленської області, так і Чернігівська або Сумська області. Все залежить від сили вітру та його напрямку».

Везучий Тербрюгген

Везучий Тербрюгген

Шедевр живопису XVII століття, полотно голландського живописця Хендрiка Тербрюггена «Концерт» злодії після пограбування Чернігівського художнього музею просто... викинули.
Директор Чернігівського художнього музею Ірина Ральченко вважає, що тоді, в 1997 році, коли зловмисники винесли з музею десять чи не найцінніших експонатів, якась вища сила зберегла для Чернігова цю картину, що, безсумнівно, може прикрасити будь-який музей світу.
— Ця робота — сучасниця Рембрандта і Брейгеля, Ван Дейка і Рубенса, — говорить Ірина Ральченко. — Рубенс називав автора цього полотна, Хендрiка Тербрюггена, — єдиним голландським живописцем. В Україні, окрім Чернігова, більше робіт Тербрюггена немає. На території колишнього Радянського Союзу є ще дві картини цього голландця — одна міститься в Ермітажі, друга — в Іркутську.

Замість шезлонга — лопата

Замість шезлонга — лопата

Волонтерський рух набуває все більшої популярності в світі. Безкоштовна робота заради доброчинності проникає і в Україну. Щоправда, працюють у такий спосіб переважно іноземці, які приїздять до нашої країни. Українську молодь безкоштовна робота за кордоном поки не приваблює. У тому, що безкоштовно перебирати цеглу під час відпустки — це по-європейськи, можна переконатися, відвідавши міжнародний волонтерський табір, що працює зараз у маленькому селі Рихли Коропського району на Чернігівщині. Зараз тут працюють та «відпочивають» троє іноземців iз Голландії, Італії та Великої Британії.

Археологи звинувачують

Нову жахливу сторінку історії України доби козаччини відкрили археологи на Чернігівщині. Масове поховання дітей із понівеченими кінцівками знайдено на місці зруйнованої фортеці в Батурині. Вчені вважають знахідку прямим доказом військового злочину проти мирних українців, який скоїли солдати російського царя Петра I.

Чорнобиль — на металобрухт!

Уперше на пострадянському просторі на металобрухт розбиратимуть такий потужний об'єкт, як атомна електростанція. Це питання не тільки технічне і фінансове, а й політичне, впевнений директор ЧАЕС Олександр Смишляєв: «Ми повинні допомогти нашій металургії, тому спробуємо зробити пробний демонтаж, намагатимемося зробити наше обладнання радіологічно безпечним і потім направимо його на металургійні заводи України».

Дві корони для королеви з Чернігова

Дві корони для королеви з Чернігова

Відразу дві корони привезла додому з Праги, де проходив всесвітній конкурс краси серед дівчат, які не чують, чернігівчанка Тетяна Приходько: титули «Віце-міс» і «Міс глядацьких симпатій». «УМ» уже розповідала про перемогу Тані на всеукраїнському конкурсі краси і здобуття нею титулу «Міс Україна» та путівки на конкурс до столиці Чехії. І ось новий успіх чарівної чернігівчанки.

Ой заграй мі, музиченьку!

Відтепер на кобзі може заграти кожний, хто вміє грати на гітарі. Чернігівські майстри поєднали ці два інструменти в один. І вийшов гібрид кобзи та гітари. Корпус від стародавнього козацького інструменту, гриф та струни — від сучасної шестиструнної гітари європейського зразка. А все для того, щоб зробити національний інструмент популярним.