Російська влада в рамках свого повномасштабного вторгнення в Україну вчинила злочини проти людяності у вигляді насильницьких зникнень проти цивільних осіб, які є широко поширеними та систематичними.
Українську версію резолюції щодо третьої річниці російської війни «Просування всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні» ухвалила Генеральна Асамблея ООН в понеділок, 24 лютого.
Свій проєкт резолюції ООН до третьої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну представили Сполучені Штати Америки. Документ суттєво відрізняється від варіанту, підготовленого Україною та європейськими союзниками.
Законопроєкт щодо повного виходу США з Організації Об’єднаних Націй подали на розгляд конгресмени-республіканці. На їхню думку, вона не сприяє просуванню американських інтересів і не відповідає політиці президента Дональда Трампа «Америка понад усе».
Уперше американська сторона виступає проти того, щоб назвати Росію агресором у спільній заяві G7, яку готують до третьої річниці повномасштабної війни Росії проти України, та не погоджують участь президента Володимира Зеленського у віртуальному саміті лідерів "сімки".
Від березня цього року росія, порушила санкції ООН, поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (понад 56 тисяч тонн) сирої нафти, розплачуючись нею за військову підтримку Пхеньяном російської війни проти України.
Згідно офіційної статистики ООН, щонайменше, 12,1 тисячі цивільних українців загинули від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, ще понад 26,8 тисяч отримали поранення, втім реальні цифри можуть бути набагато більшими.
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) – потрапили селища Урич і Ворохта, що розташовані у Львівській та Івано-Франківській областях.