Невідворотна автокефалія УПЦ: як пройшла зустріч очільника РПЦ Кіріла зі Вселенським патріархом

Невідворотна автокефалія УПЦ: як пройшла зустріч очільника РПЦ Кіріла зі Вселенським патріархом

«Хорошо-хорошо», — поспіхом кинув владика Кіріл, коли після зустрічі зі Вселенським патріархом Варфоломієм 31 серпня його спитали, як відбулися перемовини.

Геноцид як урок

Геноцид як урок

У школах України незабаром з’явиться освітній спецкурс про Голодомор для старшокласників. Підлітків не змушуватимуть вивчати страшні вірші, малювати могили та вислуховувати розповіді про канібалізм, — як це зазвичай практикується у багатьох освітніх закладах напередодні Дня пам’яті в листопаді.

Верба красна розцвітає

Верба красна розцвітає

Люди в усі віки залишаються людьми. За тиждень до Пасхи, у суботу, люди були в захваті від чуда: Христос воскресив Лазаря. У неділю вони готувалися гідно зустріти величну особу, що напевне зробить їх щасливими. Вони шаленіли від намальованої у власній уяві картини земного ладу з достатком і всілякими гараздами, який мав би встановити отакий могутній цар.

«Щоб ми перемогли»

«Щоб ми перемогли»

Цьогорічне вшанування Героїв Крут чи не вперше винесло на загальнодержавний рівень аналітичне, а не емоційне, як досі, бачення подій відомого бою. Упродовж майже 100 років українська поезія оспівує трагізм загибелі «300 студентів» і шпетить тодішнє керівництво УНР за «зраду» — мовляв, відмовилися від війська, самі сиділи в Києві, а хлопчики гинули.

Дерусифiкацiя = деокупацiя

Дерусифiкацiя = деокупацiя

11 січня на сайті Президента України Петра Порошенка була зареєстрована петиція, яку подав художник і громадський активіст Олександр Мельник. В одному зi своїх грудневих чисел «УМ» друкувала його відкритий лист до Президента з вимогою звернути увагу на стан побутування власне української мови — адже глава держави проголосив цей рік Роком англійської мови в Україні. Про потребу скласти програму мовного розвитку на 5-10 років iз планом конкретних дій на кожен рік писав ще у своєму відкритому листі Олександр Мельник.

Мак і Хрещення

Мак і Хрещення

До більшовицького перевороту щороку 14 серпня в Києві відбувалися велелюдні хресні ходи до Дніпра. У давніх наших літописах є свідчення, що князь Володимир охрестив киян саме 1 серпня 988 р. від Різдва Христового. Тутешнє джерело назвали Хрещатицьким.