Філарет пожалівся Авакову на «протиправні дії» ПЦУ
Чи міг хто подумати рік тому, що Київський патріархат повстане проти визнаної у світі Православної церкви України?
Томос буде: головне про засідання Синоду Вселенського патріархату у Стамбулі
Невідворотна автокефалія УПЦ: як пройшла зустріч очільника РПЦ Кіріла зі Вселенським патріархом
До єдності Церкви — поодинці: 1030-ліття Хрещення України-Русі кожна конфесія відзначатиме «у своєму колі»
Геноцид як урок
Верба красна розцвітає
Люди в усі віки залишаються людьми. За тиждень до Пасхи, у суботу, люди були в захваті від чуда: Христос воскресив Лазаря. У неділю вони готувалися гідно зустріти величну особу, що напевне зробить їх щасливими. Вони шаленіли від намальованої у власній уяві картини земного ладу з достатком і всілякими гараздами, який мав би встановити отакий могутній цар.
«Щоб ми перемогли»
Цьогорічне вшанування Героїв Крут чи не вперше винесло на загальнодержавний рівень аналітичне, а не емоційне, як досі, бачення подій відомого бою. Упродовж майже 100 років українська поезія оспівує трагізм загибелі «300 студентів» і шпетить тодішнє керівництво УНР за «зраду» — мовляв, відмовилися від війська, самі сиділи в Києві, а хлопчики гинули.
Дерусифiкацiя = деокупацiя
11 січня на сайті Президента України Петра Порошенка була зареєстрована петиція, яку подав художник і громадський активіст Олександр Мельник. В одному зi своїх грудневих чисел «УМ» друкувала його відкритий лист до Президента з вимогою звернути увагу на стан побутування власне української мови — адже глава держави проголосив цей рік Роком англійської мови в Україні. Про потребу скласти програму мовного розвитку на 5-10 років iз планом конкретних дій на кожен рік писав ще у своєму відкритому листі Олександр Мельник.