Асканія-Нова: загублена провінція серед розкішного степу
Там, де південь, — багато українських прапорів. На станції Новоолексіївка, звідки йдуть автомаршрути на Крим, жовто-блакитним марковані навіть колеса бабусиної кравчучки.
Там, де південь, — багато українських прапорів. На станції Новоолексіївка, звідки йдуть автомаршрути на Крим, жовто-блакитним марковані навіть колеса бабусиної кравчучки.
Туве Янссон, також відома як «мама мумі-тролів», стала першою і залишається єдиною фізичною особою, що забезпечила Фінляндії міжнародну славу й стабільний прибуток до бюджету. Крім неї, на це спромоглася лише компанія Nokia. Проте, що ми знаємо про цю жінку, окрім того, що вона створила казковий світ, яким захоплюються малюки і дорослі по всій планеті? Дитячою письменницею Туве Янссон стала, коли їй виповнився 31 рік.
Лекція Оксани Забужко, котру вона відчитала у рамках «Культурного проекту» про «головну лицаресу модерної доби», звучить інтригуюче «Убити Дон Жуана: Леся Українка і жіноча література XX століття». Основний її посил в тому, що роль жінок у сучасному світі недооцінена, а відтак не спрогнозований їхній вплив на хід історії у ХХІ ст.
Наш герой — одна з основних фігур театрального Києва. Він також добре знайомий любителям телеепопей. А незабаром на широких екранах очікують фільм, що може стати знаковим у кінокар’єрі Станіслава Володимировича — Боклан зіграв головного героя, сліпого кобзаря Івана Кочергу, в картині Олеся Саніна «Поводир, або Квіти мають очі».
Новина про те, що у Маріупольському фільмофонді віднайшли українську фонограму популярної комедії, знятої у 1961 році, цього літа була озвучена мало не всіма вітчизняними ЗМІ. Потім повідомили, що фільм покажуть просто неба в перші дні «Молодості». Згодом плани змінилися (серед причин називають «несприятливі погодні умови» та відсутність дозволу від КМДА, яка цього року була серед патронів кінофестивалю).
Ви ще досі думаєте, що Малевич — лише «Чорний квадрат»? Тоді вам показано прочитати це інтерв’ю, а потім власноруч погортати повноколірний об’ємний альбом «Малевич» (видавництво «Родовід»), що цьогоріч був презентований на «Книжковому Арсеналі», а на нещодавньому Форумі видавців отримав один із гран–прі.