«Викликаємо вогонь на себе!»

«Викликаємо вогонь на себе!»

Смерть, яка могла стати його смертю, Володимир Муляр тепер бачить часто — запис відеосюжету горезвісного російського каналу «Анна ньюс» він скачав собі у смартфон як пам’ять про пекло, пережите на трасі Бахмутка. В другій половині жовтня 2014 року саме тут була найгарячіша точка АТО — легендарний 32-й блокпост, крайній форпост українських Збройних сил, що на два тижні опинився в оточенні терористів.

Призов по-київськи

Тим, хто в непростих умовах став до зброї рік тому, потрібна заміна. Саме з цією метою військові комісаріати виконують нові завдання з комплектування Збройних сил України та інших військових формувань. Цими днями завершується перший етап четвертої черги часткової мобілізації.

Ешелон свідомих

Ешелон свідомих

Не на схід, а на захід відбув позавчора з Києва ешелон із першою командою мобілізованих у рамках першої в цьому році черги мобілізації. «Будуть і наступні відправки, але кожна — спочатку в навчальні центри, а не в АТО. Усі мобілізовані проходитимуть через навчання. Від 30 до 45 діб триватиме бойове злагодження», — пояснює Віталій Чекаленко, комісар Дарницького районного військового комісаріату.

Героїзм кіборга «Динамо»

Героїзм кіборга «Динамо»

Олексій Дурмасенко, боєць 93-ї окремої механізованої бригади, став відомим за тиждень до своєї смерті, коли дав інтерв’ю «Радіо «Свобода» під час приїзду до рідного Києва в короткострокову відпустку. Перед тим 25-річний солдат із позивним «Динамо» пройшов бойове хрещення як «кіборг»: упродовж 12 діб захищав Донецький аеропорт, цей «український Сталінград Донбасу».

Приїхав на нове місце проживання — стань на військовий облік

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком її громадян.

Згідно із Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», на військовий облік повинні ставати військовозобов’язані громадяни віком від 18 до 60 років, які прибули на нове місце проживання з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону.

Чи готова школа до війни?

Чи готова школа до війни?

У час, коли на сході України точиться справжня війна, як ніколи гостро постає питання готовності молодих чоловіків захистити свою Батьківщину. Фундамент цього має закладати школа. Пригадується, в СРСР та в перші роки Незалежності старшокласники вчилися мілітарної справи на ПВП — початкової військової підготовки; на зміну їй прийшла ДПЮ — допризовна підготовка юнацтва.

Віктор Логвинець: Жоден міністр оборони не зміг зламати корупційну систему

Віктор Логвинець: Жоден міністр оборони не зміг зламати корупційну систему

Після нападу Росії і неприкритої окупації Донбасу російськими військами стало очевидно, в якому жалюгідному стані перебуває українська армія. Відроджена з попелу силами волонтерів та активістів, вона все ще не здатна протистояти прямій агресії Росії.