Квіти для Кия
До Дня незалежності України територію навколо пам’ятника Кию, Щеку, Хориву та сестрі їхній Либідi буде не впізнати. За словами начальника Головного управління економіки та інвестицій столиці Марини Лукашиної, це найулюбленіше місце молодят, до якого приїжджають щойно одружені пари, починаючи з 1982 року. Як інформує прес-служба КМДА, пам'ятник не реконструювався з того ж 1982 року, і вже пора було братися за роботу. Вартість робіт з відновлення цього комплексу складає три мільйони гривень, переважну частину коштів виплатить Печерський район.
Тисячолітній «Титанік» із Царгорода
У другій декаді цього місяця українські підводні археологи спільно з американськими колегами досліджують стародавній корабель, що, навантажений амфорами, тисячу років тому ймовірно вийшов із Херсонеса до Царгорода, але за дев'ятнадцять миль від берега чомусь пішов на дно. Тепер він лежить на глибині 139 метрів, і його досліджують за допомогою підводних роботів, якими керують з українського дослідницького корабля «Фламінго» та німецького «Алліанс». Те, що відбувається на дні, науковці бачать на екранах.
Від розваг — до реанімації
Траса чи «трасовичка»
Одержавши інформацію про збройний напад із пограбуванням водія «Газелі» на автомагістралі Київ—Харків, співробітники Решетилівського райвідділу міліції одразу поспішили на допомогу. Однак за грабіжниками, як повідомив правоохоронцям потерпілий, уже й слід вичах. Оскільки водієві довелося спочатку довгенько промивати очі водою після «газової» атаки на нього озброєних пістолетом зловмисників, які почали стріляти ще під час руху, а потім добиратися до найближчої автозаправної станції, щоб зателефонувати звідти у міліцію. Нападники за цей час на своїх «Жигулях», звісно, встигли «приробити ноги» пакунку з 26 тисячами гривень, що знаходився під пасажирським сидінням «Газелі» (їх харківський підприємець брав із собою для закупівлі автозапчастин у Києві). Не погребували i 700 гривнями із його особистого гаманця...
НОВИНИ ПЛЮС
СБУ знає, як злодій злодієм поганяє
Тим, хто має намір фальшувати народне волевиявлення під час виборів до Верховної Ради у вересні, доведеться мати справу зі спецслужбами. Вперше за нашу історію не допустити махінацій з голосами взялася не просто міліція, співробітники якої, як свідчить сумний досвід попередніх років, і самі дуже часто не гребували змінити реальний розклад голосів, а Служба безпеки України. Про це вчора на брифінгу повідомив виконувач обов'язків голови СБУ Валентин Наливайченко. Для цього в кожному регіоні буде створена «лінія довіри», зателефонувавши на яку громадяни зможуть поінформувати про порушення. «Наші управління сприятимуть роботі ЦВК, територіальних і окружних виборчих комісій через «лінії довіри». Така взаємодія в нас уже налагоджена з Генпрокуратурою і ЦВК», — запевнив Наливайченко, закликавши в першу чергу суспільство стежити за дотриманням законності. СБУ ж зі свого боку, запевнив він, зробить усе можливе, щоб ніхто не посягнув на права громадян та їхнє волевиявлення.
Прийшов Спас — іде літо від нас
У народі це свято найчастіше називають Спасом яблучним або медовим. За важливістю це третє після Різдва і Великодня свято. Згідно зі Святим Письмом, цього дня Ісус разом з двома учнями піднявся на гору Фавор. Ісус молився, а учні дрімали. Посеред ночі вони пробудилися і побачили дивовижне видовище — їхній Учитель став осяяний неземним світлом. Поряд з Ним були старозавітні пророки Мойсей та Ілля. Учні відчули невимовний спокій, радість і блаженство і мовили до Ісуса: «Як гарно нам тут... поставмо тут шатра і залишмося». Але Ісус не погодився на те, бо знав, що має дати своїм учням і всім людям ще й інший, найважливіший знак — святого Воскресіння. Преображення Господнє, яке сталося незадовго до смерті й розп'яття, було знаком того, що смерть Спасителя не є страшною — Він буде преображенний. Це надія і для всіх людей досягти святості й просвітитися сяйвом Вишнього світу.