Пообіцявши провести демонстрацію на колесах, профспілка приватних таксистів міста Рівне зовсім і не думала жартувати. Адже коментар начальника міської податкової інспекції Михайла Калитюка для представників ЗМІ, який послідував за заявою перевізників, засвідчив, що влада обласного центру не має реального уявлення про умови їхньої роботи. Бо головний податківець міста назвав абсолютно нереальну кількість викликів, яку нібито обслуговують приватні таксисти, — від 60 до 90 на добу.
— Навіть якщо ми не спатимемо, не їстимемо і працюватимемо 24 години на добу, не маючи відбою від клієнтів, — сказав голова рівненської профспілки таксистів Олег Поліщук, — максимальна кількість поїздок не перевищить 20. І не треба думати, що таксисти заробляють шалені гроші — чимало коштів з'їдають витрати на пальне, ремонт, техогляди. Отже, виходить, що в сім'ю таксист спроможний принести в місяць 300—400 гривень — майже встановлений державою прожитковий мінімум для однієї людини.
Організувавшись декілька місяців тому в міську профспілку в рамках Всеукраїнської профспілки таксистів, очолюваної Василем Попиком, рівненські перевізники отримали інформацію про те, що в інших обласних центрах ставка єдиного податку для таксистів нижча за рівненську (тут вона становить 90 гривень) — наприклад, 60 гривень у Миколаєві та Вінниці, 46 гривень в Одесі. Проте самі рівненські таксисти згодні були б сплачувати ці 90 гривень, аби міська влада зуміла вигнати з вулиць обласного центру «грачів» — таксистів-нелегалів, які працюють без жодних дозволів і не сплачують жодних податків, та в Києві не був прийнятий закон, згідно з яким понад 30 відсотків заробленого слід перераховувати до Пенсійного фонду.
Саме з огляду на другу причину за столом переговорів зібрались міський голова Рівного Віктор Чайка, його перший заступник Олександр Кравчук, головний податківець міста Михайло Калитюк, начальник управління транспорту і зв'язку Василь Сливка, з одного боку, та представники профспілки, яка нині об'єднує понад 30 тисяч приватних таксистів України (тут були гості не лише з Києва, а й з Тернопільщини та Львівщини). І владі довелося піти на поступки — хоч ставка єдиного податку для приватних таксистів Рівного й залишилася нібито на рівні 90 гривень, але тепер до цієї суми входять 42 відсотки відрахувань до Пенсійного фонду та інших платежів.