МЕРсіанський гоп-стоп не пройде

МЕРсіанський гоп-стоп не пройде

Українську музику і книгу з майдану Незалежності вигнати не вдасться. Так постановили собі київські митці, твори яких і продавали на головній площі країни. Вчора вони зібралися на місці сувенірного ряду, аби підтримати торгівців із Майдану, яким столичний градоначальник Леонід Черновецький запропонував «свої значки в зубах продавати». На місці, де раніше стояли конфісковані мерією прилавки, з розпорядження мера виставили величезні вазони з туями. За них і взялися: Лірник Сашко, Ігор Мазур-«Тополя» з київського УНСО та продавці української музики — дружно пересунули туї на інший бік тротуару. А на звільненому місці відомий бард і кобзар Едуард Драч заспівав під гітару саркастичний «Блюз керманичів».

Житлові маневри

Житлові маневри

«Концерн «ЕССЕ», що відповідав за зведення багатоповерхівки за адресою: Жилянська, 118, внаслідок чого відбулася руйнація прилеглого будинку (по його стінах виступили тріщини у п'ять сантиметрів), не мав дозволу Шевченківської районної ради на будівництво і проводив забудову самовільно. Таке повідомлення учора розповсюдила прес-служба КМДА. Більше того, відповідні служби Шевченківського району столиці неодноразово відмовляли забудовнику в наданні дозволу, оскільки останнім не було виконано щонайменше три умови: не проведені громадські слухання, не погоджений ордер на встановлення огорожі та порушення благоустрою, а також не наданий проект технічного обстеження прилеглих до будівництва будинків і споруд.

Свій до свого у село...

Свій до свого у село...

«Фестивальні туристи» цього року в Україні вже бачили і чули всяке — і народну музику в обрамленні народного мистецтва, і важкий рок, і легкий рок, і гвардію популярних музикантів, і лемківські-бойківські фестини, і театральний слем. Але в Україні є ще один унікальний фестиваль, якого не побачиш в іншому місці, тільки в Боромлі Тростянецького району Сумської області. Там селяни не почуваються ніяково як на столичних чи «городських» святах, а цілком органічно вступають у змагання з пісенної і танцювальної творчості, співають про близьке і зрозуміле і так, як їх навчили баби, діди, як співали батьки і весь рід.

Що для тебе «синьо-жовтий»?

Що для тебе «синьо-жовтий»?

Уже другий рiк в Україні 23 серпня відзначатимуть День прапора. Чи ви замислювалися коли-небудь, що він для вас означає? Чи вас наповнює гордість, коли дивитеся на синьо-жовте полотнище? Більшість українців, які жили ще за Радянського Союзу, ставляться до цього за принципом відомого кіногероя: «Знову влада міняється». Скільки разів доводиться бачити почорнілі «засмальцьовані» прапори на держустановах! У прапори кутаються і, зіжмакавши, як ганчірку, крутять ними над головою на концертах і футбольних матчах. Натомість нікому з нас не спадає на думку встановити прапор на своєму будинку чи офісі, що в цивілізованих країнах є звичайною практикою.

«Перший громадський» пішов

«Перший громадський» пішов

Про те, що в Україні почав роботу «Перший громадський» канал, більшість журналістів дізналися із повідомлення... «Німецької хвилі». Як з'ясувалося, «Перший громадський» виходить в ефір ще з 13 серпня. Правда, зазначили «УМ» у прес-службі Держкомтелерадіо, про створення повноцінного каналу в класичному розумінні цього слова наразі не йдеться. Під маркою «Першого громадського» об'єднали свої зусилля обласні державні телерадіокомпанії, що перебувають під крилом Держтелерадіо, заради створення нового якісного продукту.

Дешевий шашлик — до Нового року

Дешевий шашлик — до Нового року

Виробники свинини, яловичини, курятини, а також яєць домовилися з урядом, що вони зафіксують гуртово-відпускні ціни на свою продукцію до 2008 року. Його підписали ще у вівторок головний аграрій країни Юрій Мельник та низка галузевих об'єднань. Серед них Всеукраїнський союз сільськогосподарських підприємств, Асоціація фермерів і приватних землевласників, Союз птахівників України, корпорація «Тваринпром», Національна асоціація виробників м'яса та м'ясопродуктів «Укрм'ясо» та виробничо-наукове об'єднання птахівничої промисловості «Укрптахопром».

«Вас тут не стояло»

«Вас тут не стояло»

Представники козацьких організацій Одещини та облорганізації «Просвіта» у вівторок знову пікетували Одеську міську раду, вимагаючи припинити будівництво в центрі міста пам'ятника російській імператриці Катерині II. Учасники акції прийшли до стін міськради з величезним транспарантом: «Ні — фальсифікації історії Одеси!». А історик Сергій Гуцалюк, випусник істфаку Одеського національного університету, заявив журналістам, що вчені з Санкт-Петербурга надіслали днями до Одеси копії історичних архівних документів, пов'язаних із забудовою Одеси. Згідно з цими документами, наголосив краєзнавець, торжеством історичної справедливості було б відновлення на однойменній площі храму Святої Катерини.

Столичний «мауглі»

Столичний «мауглі»

Телефонний дзвінок із Павлівки, що днями пролунав у Кобеляцькому райвідділі міліції, не залишав ні хвилини на роздуми. Ще б пак: бабуся дворічного Марка повідомляла про зникнення малюка. Батьки останнього, котрі живуть і працюють у Києві, на літо «сплавили» хлопчика дідусеві й бабусі в село. За відсутності там ровесників найбільшою розвагою і втіхою маленького уродженця столиці стали... «вуличні» собаки, яких хлоп'я просто обожнювало. Тварини відповідали йому взаємністю. Тож відсутність трьох «дворняжок» давала надію на те, що найгіршого з хлопчиком усе ж не трапилося, і він просто «загулявся» з улюбленими собачками. Але де? Та ще й на порозі ночі...

Всі статті рубрики