А це чиє? Достоєвського

А це чиє? Достоєвського

Андрія Достоєвського, брата російського письменника, 150 років вважали архітектором Сімферополя, і лише сьогодні стало відомо, що чимало будинків Кіровограда — тоді Єлисаветграда, теж були зроблені за його проектами. Тут Андрій ніби тренувався, а набивши руку, переніс проекти з міста його молодості — Кіровограда — в Сімферополь.

Заручники більшовизму

Заручники більшовизму

Поблизу села Мусіївка, що в Хорольському районі, врочисто відкрили пам'ятний знак жертвам «червоного» терору. Тут, біля підніжжя високого хреста, на мармуровій плиті викарбувані імена двох жінок і вісімнадцяти чоловіків — усього двадцяти загиблих земляків. Звідки така «кругла» цифра? Насправді та вбивча арифметика була і залишається ще жахливішою, ніж може видатися на перший погляд...

Мальви над віконницями

Мальви над віконницями

Туристи, котрі приїжджають на батьківщину Богдана Хмельницького — в село Суботів Чигиринського району Черкаської області — і приходять до Іллінської церкви, обов'язково звертають увагу на старовинну хату навпроти. Біла мазанка із зеленими віконницями та вимальованими над ними великими червоними мальвами, мимоволі повертає людей на початок минулого століття. До тієї хати хочеться підійти, постояти біля плетеного з лози тину, взяти з нього в руки древні глечики та макітри, крутнути колесом прядки, що стоїть перед хатою, а ще сісти на широку призьбу, застелену ряднами, і помилуватися чорнобривцями, які цвітуть під хатою. У цьому дворі можна погойдатися на гойдалці, полежати на возі, вдихаючи аромат сухої трави, зібраної в Холодному Яру, і посидіти за столами під очеретом, уплітаючи за обидві щоки український борщ, домашні ковбаси, гречаники, налисники та картоплю, запечену з грибами.

Глумився москаль над могилами

Глумився москаль над могилами

Аналізуючи те, що сталося у райцентрі Пологи, мимоволі згадуєш фразу спостережливого дотепника: до нашого берега, мовляв, завше приб'ється якщо не тріска, то якесь... лайно! Хіба ж ні? Одержав навесні 33-річний громадянин Росії в центрі міста будинок у спадщину — живи собі, чоловіче. Ан-ні! Його бабця у могилі б перевернулася, якби знала, що саме її рідний онук ночами навідується на центральний цвинтар Пологiв, аби зчиняти тут гармидер.

Замість квитка — вишиванка

Замість квитка — вишиванка

В Івано-Франківську на День незалежності України міським транспортом можна буде скористатися безплатно. Але не всім — не сплачувати за проїзд в автобусі чи маршрутці можна буде лише пасажирам, одягненим у вишиванки.

Молочна ріка, «каналізаційні» береги

Молочна ріка, «каналізаційні» береги

Молочна — річка невеличка. Як і ще з десяток інших малих річок регіону, вона починає струменіти з гори Могила-Токмак Приазовської височини (звідси і її назва у верхів'ї — Токмачка). Прозміївшись територією чотирьох районів Запорізької області, вона добігає Азовського моря і покірно впадає в обійми Молочного лиману.

Всі статті рубрики