Відмова комуністичної Північної Кореї від своїх ядерних програм дала перші позитивні результати. Представники служб безпеки двох Корей домовилися про проведення зустрічі лідерів обох країн: 28-30 серпня президент КНДР Кім Чен Ір відвідає Південну Корею та проведе переговори з її президентом Ро Му Хеном. Цю інформацію підтвердили вчора і в Сеулі, і в Пхеньяні. Це сенсаційна новина, якщо врахувати, що лідер комуністичної Північної Кореї Кім Чен Ір за дев'ять років перебування при владі з офіційними візитами бував лише в двох країнах — Китаї і Росії.
Кригу у відносинах між двома Кореями було зламано ще у червні 2000 року, коли тодішній президент Південної Кореї Кім Де Чхун відвідав з офіційним візитом Пхеньян. «Другий міжкорейський саміт зробить суттєвий внесок у відкриття ери миру та благополуччя у відносинах між двома країнами» — йдеться у вчорашній заяві канцелярії президента Південної Кореї.
З юридичної точки зору, дві Кореї до цього часу перебувають у стані війни, оскільки військовий конфлікт між ними 1950-1953 років не закінчився підписанням мирного договору. Але згаданий перший саміт президентів 2000 року поклав початок економічній співпраці та поступовому налагодженню контактів тисяч родин, які виявилися розкиданими війною по різні боки кордону, що є на сьогодні найбільш укріпленим у світі. Президент Кім Де Чхун отримав Нобелівську премію миру за свої зусилля на користь нормалізації відносин між двома Кореями. Щоправда, пізніше його успіхи виявилися затьмареними повідомленнями про те, що Південна Корея потаємно заплатила Північній велику суму грошей, аби лиш Пхеньян погодився на проведення того історичного першого міжкорейського саміту.
Тепер уже Кім Чен Ір вважає, що настав час для другої зустрічі, оскільки стан відносин між двома Кореями та загальна регіональна ситуація значно поліпшилися, повідомив глава Національної розвідувальної агенції Південної Кореї Кім Ман Бок із посиланням на слова свого північнокорейського колеги. Глави розвідок двох країн двічі зустрічалися в Пхеньяні, щоб домовитися про серпневу зустріч двох президентів.
На зустрічі в Сеулі, що обіцяє стати історичною, зокрема, йтиметься, зокрема, про можливе укладення мирного договору замість діючого останні 54 роки перемир'я. Хоча мирний договір може бути укладений лише за участі ще двох країн-учасників, оскільки у війні 1950—1953 років були задіяні також Китай та США.