Щось подібне у колишній царській їдальні, так званій Білій залі палацу, востаннє відбувалось аж у лютому 1945 року. Тоді, нагадаємо, радянський лідер Йосип Сталін на правах господаря накривав стіл для своїх партнерів по антигітлерівській коаліції — президента США Франкліна Рузвельта і прем'єр-міністра Великобританії Вінстона Черчилля. Зазвичай бенкетувати в палаці-музеї не дозволяють нікому. Але для тричі народної (України, Молдови і СРСР) артистки Софії Ротару зробили виняток. І з вечора 7 серпня до світанку наступного дня в історичній залі, а також в сусідньому італійському дворику (за деякими даними, оренда приміщень обійшлась у 100 тисяч «зелених») Софія Михайлівна пригощала близько 112 своїх дорогих гостей.
А завітали на бенкет усі шестеро рідних братів і сестер співачки, інші близькі родичі, в тому числі й по лінії покійного чоловіка Анатолія Євдокименка. Також прибули VIP-персони в особі Президента України Вiктора Ющенка, екс-президента Молдови Петру Лучинського, політиків Анатолія Кінаха, Валерія Пустовойтенка, посла Росії Віктора Черномирдіна, мерів Ялти, Севастополя та Києва. Із колег по естрадному цеху були помічені Лариса Доліна, Лев Лещенко, Йосип Кобзон, Микола Басков, Алсу, Володимир Винокур, Філіпп Кіркоров та інші.
Але найбільше ювілярка зраділа, як вона сама ж зізналась своїм прихильникам, які утворили перед Лівадійським палацом живий коридор, примадонні російської естради Аллі Пугачовій. Та приїхала в одному лімузині з композитором Іллею Рєзником.
За сценарієм святкового вечора (ведучим на ньому був відомий російський телеведучий Іван Ургант), планувалося, що співатимуть під акомпанемент білого фортепіано лише гості. Проте коли сестра Софії Михайлівни Ауріка привезла з собою гурт «Флоереш», та не втрималась і сама взяла в руки мікрофон. Приємним сюрпризом для співачки став і приїзд барабанщика із першого складу ВІА «Червона рута» Марка Кушніра, якого запросили син співачки Руслан та невістка Світлана.
А першими ще зранку почали вітали свою улюбленицю її численні прихильники, здебільшого з Росії та України. Люди традиційно щороку 7 серпня спеціально приїжджають у селище Нікіта поблизу Ялти, щоб побачитись і поспілкуватись зі своїм кумиром у її кримському обійсті. На цей раз шанувальників, серед яких було чимало молоді, зiбралося близько двохсот. Усіх їх Софія Михайлівна без преси гостинно запросила до своєї садиби. Ротару подарували величезні букети квітів, власноруч намальовані чи вишиті портрети зірки, сертифікат зірки і книгу «Вона — надбання народу», що незначним тиражом надрукували у Саратові. Ювілярка пригостила всіх традиційним шампанським.
ДО РЕЧІ
Президент України Віктор Ющенко у день народження вручив Софії Ротару орден «За заслуги» ІІ ступеня. Вітаючи ювілярку, глава держави надзвичайно високо оцінив ту роль, яку впродовж багатьох років відігравала творчість Софії Ротару для України та її народу. «Я дуже шаную те, що ви робите на естраді, але я переконаний, що ви робите набагато більшу справу — українською піснею формуєте той дух, ту енергію, які несуть нашу ідентичність», — сказав Віктор Ющенко. Також глава держави подарував Софії Ротару ікону Божої Матері.