Люди, які під стінами Головпоштамту продають книжки, українську музику, сувеніри, футбольну та навколополітичну символіку, вже давно скаржаться, що на них тиснуть, аби вони припинили торгівлю на Майдані. А позавчора вранці в них просто забрали «знаряддя праці» — металеві столи-прилавки. «Як тільки ми розклалися, за п'ять хвилин з'явилася машина, якiсь люди повантажили наші столи, які коштують великі гроші, і поїхали, нічого нам не пояснивши, — розповідає продавець книжок пан Федір. — Було семеро міліціонерів і ще якісь люди, разом чоловік п'ятнадцять. Вони не показали ніяких документів і не представилися».
Кожен із конфіскованих металевих розкладних столів коштує понад тисячу гривень, кажуть торгівці. За їхніми словами, спочатку вони мали дерев'яні столи, які були і легші, й зручніші, та міська влада змусила перейти на металеві. «Щоб гарно було», — так пояснили. Люди кинулися шукати своє майно, і найперше пішли до Шевченківського райвідділу міліції, де їм сказали, що столи повезли за адресою Пирогова, 5. Там розміщене Шевченківське райуправління з контролю за благоустроєм. Проте в Шевченківській РДА відповіли «УМ», що лише виконували наказ вищого міського начальства. Подейкують, що їдеєю усунути сувенірно-музичний ряд на Майдані «загорівся» сам мер Леонід Черновецький. Так чи інакше, «УМ» так і не вдалося почути від посадовців КМДА, чим їм не подобаються майданні торгівці.
За кілька днів до цього, розповідає пан Федір, за спинами у торгівців затіяли щось схоже на ремонт і їх та їхній товар цілий день кропили водою. Люди побоюються, що скоро їх виженуть з Майдану взагалі: «Зараз ми маємо дозволи (на торгівлю. — Авт.), і то нам заважають працювати, а що буде після першого вересня, коли закінчується термін наших дозволів і чи видадуть нам нові?» — журяться продавці сувенірів.
Майдан Незалежності — чи не перше місце, куди прагнуть завітати гості Києва, надто ж після Помаранчевої революції, та й самі кияни люблять тут проводити час. Природно, що тут продають сувеніри та книжки, до того ж майданна розкладка української музики є чи не найбагатшою в Києві, тут можна знайти українську пісню на будь-який смак та будь-яких років. Кому й навіщо потрібно, аби головна площа країни була необжитою?