Такої кількості обвуглених лисин, суцільних чорних смуг iз підгорілим листям дерев обабіч автотрас, у полях самі кримчани і гості півострова навіть не пригадують. Гаряче небесне світило за цих два місяці висушило траву на відкритих ділянках до кондиції легкозаймистого сухостою. Саме від нього «червоний півень» за лічені хвилини перекидається на нові території. Найбільше страждають від вогню гірські реліктові ліси на Південнобережжі. І хоча місцеві еменесники усіляко попереджають і просять народ задля ж власної безпеки утримуватись від лісових і гірських прогулянок, наших людей ніщо не зупиняє. Достатньо одного кинутого недопалка, не кажучи вже про непогашене до кінця багаття після «дикунського» сніданку на природі, — і лісова підстилка спалахує, мов сірник.
Місцеве управління МНС констатує: на півострові вже зафіксовано 49 лісових пожеж, тоді як торік на цю пору було лише 19. Фактично все його керівництво, бійці та техніка нині безвилазно перебувають у кризовому Кримському природному заповіднику. Не встигли вогнеборці 28 липня приборкати загорання 10 гектарів сухостою в районі Бабуган-Яйли, як надійшло повідомлення про задимлення Лівадійського лісництва. Тільки вони впорались із загоранням лісової підстилки неподалік Грушової альтанки, як наступного дня загрозлива ситуація виникла в урочищі Уч-Кош у межах все того ж заповідника на площі 10 гектарів. Круті скелі та урвища не давали змоги у звичний спосіб розгорнути спецтехніку, тому пожежні рукави вручну довелось прокладати схилами на відстань до двох кілометрів. Виручають наразі непересохлі гірські річки, звідки пожежники помпують і черпають воду. Задіяний також гелікоптер Мі-8.
Відпочивальникам від Алушти до Ялти доведеться на деякий час змиритись із запахом згарищ, що з димом спускається з навколишніх гір, і задовольнитись здебільшого розвагами на морі.