ФУТБОЛЬНИЙ УЇК-ЕНД

24.07.2007

Кубок Інтертото

Третій раунд (перші матчі). Найцікавіші результати: «Чорноморець» (Одеса) — «Ланс» (Франція) — 0:0, «Глорія» (Румунія) — «Атлетико» (Іспанія) — 2:1, «Дачія» (Румунія) — «Гамбург» (Німеччина) — 1:1, «Черно море» (Болгарія) — «Сампдорія» (Італія) — 0:1, «Рапід» (Австрія) — «Рубін» (Росія) — 3:1, «Тобол» (Казахстан) — ОФІ (Греція) — 1:0, «Ветра» (Литва) — «Блекберн» (Англія) — 0:2.

«Чорноморець» мав значно більше можливостей вирвати перемогу, ніж «Ланс», але Полтавець і особливо Венглинський своїми шансами не скористалися.

Росія

Скандальним вийшов у Москві матч лідерів прем'єр-ліги — «Спартака» й «Зеніта». Три з чотирьох голів викликали величезні сумніви у правильності їхнього зарахування. Андрій Аршавін зрівняв рахунок, вибивши м'яч із рук у хорватського голкіпера «червоно-білих» Стіпе Плетикоси. Одинадцятиметровий у ворота гостей суддя призначив помилково, коли Володимир Бистров зімітував порушення правил. А останній м'яч Микита Баженов узагалі заштовхнув у ворота рукою, але ніхто з арбітрів цього чомусь не помітив. «Зеніт» одразу ж після матчу подав протест на суддівство. Українець Анатолій Тимощук відіграв за пітерців увесь матч, а Максим Калиниченко вийшов на поле у складі господарів на 80-й хвилині.

Тільки-но до лав чемпіона, ЦСКА, повернувся бразильський форвард Вагнер Лав, який тиждень тому став володарем Кубка Америки, підопічні Валерія Газзаєва перервали п'ятиматчеву безвиграшну безгольову серію.

Український фахівець Павло Яковенко після першого ж матчу на посаді головного тренера «Ростова» проти «Луча» несподівано... залишив команду і не збирається повертатися до виконання своїх обов'язків. У Ростові-на-Дону всі 90 хв. за господарів відіграв український воротар Ілля Близнюк, а за гостей — Дмитро Семочко.

Прем'єр-ліга. 17-й тур. «Динамо» — «Амкар» — 0:0, «Спартак» (М) — «Зеніт» — 3:1 (Павлюченко, 58, 61 (пен.); Баженов, 83 — Аршавін, 45; вилучення: Малафєєв, 58 («З»)), «Ростов» — «Луч-Енергія» — 1:1, «Москва» — «Крилья совєтов» — 3:1, «Сатурн» — «Том» — 0:0, «Локомотив» — ЦСКА — 1:2 (Іванович, 59 — Вагнер Лав, 42, 48), «Спартак» (Нч) — «Кубань» — 1:0.

Лідери: «Спартак» (М) — 32, «Зеніт» — 30, «Москва» — 27 (16), «Динамо» — 26, ЦСКА — 25, «Локомотив» — 23, «Крилья совєтов» — 22...

Бомбардири: Аршавін («Зеніт»), Вагнер Лав (ЦСКА), Адамов («Москва») — 7.

Контрольні матчі

«Осер» — «Ліверпуль» — 0:2 (Джеррард, 44; Аггер, 69).

Гра відбулася у Швейцарії, де «Ліверпуль» готується до сезону. Андрій Воронін відіграв за «червоних» перший тайм.

«Челсі» — «Лос-Анджелес гелексі» — 1:0 (Террі, 48).

Андрій Шевченко у другому матчі турне «Челсі» по США провів на полі другі 45 хвилин. У цій же зустрічі вперше у складі лос-анджелеського клубу з'явився екс-гравець «МЮ» та «Реалу» Девід Бекхем — англійський хавбек вийшов на заміну на 77-й хвилині.

Кубок миру (Сеонгнам, Корея). Фінал. «Ліон» — «Болтон» — 1:0 (Чельстрем, 85)

Німеччина

Кубок ліги. Півфінали. «Шальке» — «Карлсруе» — 1:0, «Баварія» — «Вердер» — 4:1.

Молодіжний чемпіонат світу (U-20, Канада)

Фінал. Чехія — Аргентина — 1:2.

Матч за третє місце: Чилі — Австрія — 1:0.

Кубок Азії

Чвертьфінали. Саудівська Аравія — Узбекистан — 2:1, Іран — Корея — 0:0 (пен. — 2:4), Японія — Австралія — 1:1 (пен. — 4:3), Ірак — В'єтнам — 2:0.