Останніми днями в зоні «фосфорної катастрофи» під Ожидовом на Львівщині дістається не лише мешканцям і ліквідаторам, а й журналістам. Випарами отруїлися троє телекореспондентів — «Інтера», «Нового каналу» та ICTV. Журналісти, які працювали на місці події, занедужали майже одразу.
«Першого дня нам ніхто не пояснив, як поводитися в зоні аварії, ми працювали без масок, — каже кореспондент «Нового каналу» Світлана Хрущак, яка готувала репортаж i для «УМ». — Навпаки, нам казали, що всі показники в нормі, небезпеки немає». В тому, що посадовці, м'яко кажучи, чогось недоговорюють, журналісти переконалися дуже швидко, на власному прикладі. «Почала боліти голова, потім нудота, блювота», — розповідає пані Хрущак. У неї самої отруєння позначилося ще й на хворій печінці та нирках, так що четверговий репортаж для «УМ» журналістка писала вже з останніх сил, а потім змушена була звернутися до лікарів. Зараз пані Хрущак вже ліпше, і, сподіваємося, найближчим часом вона одужає.
Люди реагують на випари фосфору залежно від особливостей організму. Кореспондент телеканалу «Iнтер» Софія Гордієнко ще у вівторок відчула загальне послаблення й нудоту, в неї підскочила температура й пані Софія перестала відчувати смак їжi, повідомляє «Кореспондент». Вона теж сама звернулася до лікарів і зараз лікується на стаціонарі. Найгірше однак довелося журналістові з ІСТV Іванові Кривому, якого довелося відправити до київської клініки «Борис». Крім типового для фосфорного отруєння болю в печінці та нирках, у нього діагностували опіки верхніх дихальних шляхів.
«Це просто свинство по відношенню до нас, журналістів, що нам ніхто на пояснив одразу, де ми працюватимемо і яка там небезпека для здоров'я», — обурюється пані Хрущак. За її словами, рятувальники й медики першого дня працювали теж без масок. «Зараз нас все ще переконують, що ніякої небезпеки нема. Та це абсурд, — переконана журналістка, — Кажуть, на місце виїхав Президент і нібито має дати там прес-конференцію. Це зайве, прес-конференцію можна зробити в іншому, безпечнішому, місці».