Після 15 років гострих суперечок та узгоджень Німеччина та Данія нарешті затвердили план будівництва мосту через протоку Фемарн-Бельт у Балтійському морі, який зв'яже дві країни. Як повідомляє «Німецька хвиля», рішення ухвалили в Берліні минулої п'ятниці міністри транспорту Німеччини і Данії. «Цей міст з'єднає два народи, значно скоротить тривалість мандрівки від Гамбурга до Копенгагена та стане надзвичайним транспортним маршрутом для всієї Європи», - заявив німецький міністр Тіфензеє.
Будівництво велетенського мосту довжиною 19 кілометрів коштуватиме 5,5 млрд. євро (7,5 млрд. доларів). Реалізація проекту розрахована на 2011-2018 роки. Цей план та кошторис ще мають затвердити парламенти двох країн. Внесок Данії становитиме 4,8 млрд. євро, і вона буде здійснювати більшу частину будівництва, а Німеччина проводитиме роботи у своїй береговій зоні та поєднає авторозв'язки зі своїми транспортними магістралями. Частину коштів покриють з державних бюджетів, а решту внесуть приватні інвестори та ЄС. Данія взяла на себе більші фінансові зобов'язання, оскільки більше зацікавлена в цьому проекті: 10 відсотків її експорту йде до Німеччини.
Міст зв'яже місцевості Путтгарден на німецькому острові Фемарн та Родбі на данському Лолланд. Між ними зараз існує лише паромне сполучення, пропускна можливість якого обмежена. Проїзд для водіїв автомобілів по майбутньому мосту буде платним з таким розрахунком, щоб витрати на будівництво окупилися впродовж 25 років. Потяги долатимуть відстань між місцевостями з обох боків мосту за 45 хвилин. 2000 року подібний міст зв'язав Копенгаген та місто Мальме на півдні Швеції.