Політична криза подолана. Економічні завдання вирішені. Стосунки з ЄС вцілілі. Якщо певним чином мінімізувати оцінки, які Президент Віктор Ющенко почув учора від Верховного представника ЄС iз питань спільної зовнішньої та безпекової політики Хав'єра Солани, то тези від одного з очільників Європейського Союзу будуть саме такими.
Одноденний візит глави української держави до Бельгії мав на меті розгорнути перед трохи очманілою від нашого розгулу демократії Європою ті нові обрії, яких сподівається досягти Україна вже найближчим часом. Тобто після дострокових парламентських виборів, про котрі Ющенко так само докладно розповів у Брюсселі. Україну (а, зрештою, й інших учасників політпроцесу) Президент хвалив. Всі ми блискуче впоралися з тяжкою парламентською кризою, причому виключно демократичними методами, наголосив він. На що Солана «підтакнув»: дійсно, «є непогані сигнали з приводу партнерства Президента і Прем'єр-міністра». А ще додав власне переконання: дострокові вибори неодмінно відкриють перед усіма українцями «двері до нормального життя». Насамкінець Віктор Ющенко запросив, так би мовити, постояти біля наших дверей спостерігачів від ЄС. Саме вони мусять контролювати демократичність та прозорість народного волевиявлення, що відбудеться 30 вересня.
Іще трохи офіціозу: за повідомленням заступника глави президентського секретаріату Олександра Чалого, який супроводжував Віктора Ющенка в поїздці, керівник України мав також зустріч з головою Європейської Комісії Жозефом Мануелем Баррозу і взяв участь у саміті Європейської партії. Питання, що обговорювались Ющенком та його європейськими колегами під час візиту Президента до Бельгії, стосувались пом'якшення візового режиму, імплементації підписаних Україною та ЄС угод, а також визнання європейськими країнами Голодомору 30-х років.