Без НСНУ не засну

Без НСНУ не засну

Кажуть, що до створення виборчого блоку, в який увійдуть «Наша Україна», «Народна самооборона» та «Правиця», залишилося зовсім трохи. Учасники переговорів від цих сил уже буцімто подолали більшість протиріч і залишилося зовсім трохи. І, наприклад, інтернет-видання «Українська правда» учора повідомило про домовленість, що блок називатиметься «Народна самооборона — Наша Україна», тобто абревіатурою буде вже давно відома НСНУ. І про квоти: 54% — для «НУ», 25 — для «НаСа», ще 21 — «Правиці».

Пора у вільні демократи

Пора у вільні демократи

Новим лідером Партії вільних демократів, яка колись називалася «Яблуком» і входила до БЮТ, обраний мер Черкас Сергій Одарич. А його першим заступником став екс-голова Михайло Бродський. Відповідні кадрові перестановки затверджено на з'їзді ПВД.

Іду — висить... Придивився — Лазаренко!

Іду — висить... Придивився — Лазаренко!

Сірий монстр на вулиці Грушевського не тільки візуально «тисне» на перехожих, а й усередині виглядає не менш казенно. То ж різноманітні ідеї «олюднити» його завжди сприймаються відвідувачами дуже позитивно. Одне з таких ноу-хау — галерея Прем'єр-міністрів, де можна побачити портрети тих, хто більш чи менш успішно рулював Україною в різні роки нашої незалежності.

І Таллінн має «чорні списки»

І Таллінн має «чорні списки»

У фарватері скандалу з талліннським пам'ятником Воїну-визволителю нещодавно поповзли чутки про те, що естонці мають свої списки осіб, небажаних для в'їзду до країни. Більшість із двох тисяч його фігурантів — нібито росіяни, але є й громадяни України. Тоді цю інформацію не змогли підтвердити чи спростувати ні в українському Міністерстві закордонних справ, ні в посольстві Естонії. Та слідом за журналістами цим питанням офіційно зацікавилося МЗС, і естонці «розкололися».

«Другий парламент» уже палахкотить

«Другий парламент» уже палахкотить

Із наближенням дати позачергових парламентських виборів епіцентр політичного життя досить стрімко «дрейфує» у бік Центральної виборчої комісії. А оскільки сам термін «політичне життя» в Україні практично тотожний іншому — «політичне протистояння», то чи не загрожує це перенесенням «боїв без правил» у ЦВК? Надто за умов, коли її новий склад найвиразніше репрезентує основних «політичних бійців», делегованих відповідними партіями та блоками. Зрештою, чи має Центральна виборча комісія перспективу з таким домінуванням партійно-політичної складової? Чи не загрузне вона вже з перших своїх кроків у постійних демаршах із відсутністю кворуму, «політичними» лікарняними, нескінченними судовими розборками тощо?

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

«Дембелі» загуляли

«Дембелі» загуляли

Президентові набридло дивитися на те, як усупереч його указам та політичним домовленостям лідерів у сесійній залі Верховної Ради тривають зібрання колишніх народних депутатів. Учора Віктор Ющенко вже без усіляких еківоків закликав Верховну Раду «закритися». «Ми домовилися, що парламент завершує свою роботу. Колеги, завершіть цю роботу! Дайте спокій країні! — звернувся до парламентаріїв глава держави. — Ці щоденні заяви просто дезорганізують політичне життя, політичний порядок у суспільстві. Вони не дають очки ні комуністам, ні соціалістам». Ющенко наголосив, що треба «набратися політичної совісті, не знущатися з нації і виконувати домовленості». «Я розумію, що зараз парламент для багатьох нагадує епізод з анекдоту про дембелів, які загулялись так, що прогуляли свою станцію», — поіронізував Президент. І запевнив: без жодних сумнівів, вибори відбудуться 30 вересня. «Питання про дострокові вибори на правовому і політичному рівнях вирішене. Все інше — спекуляції дрібних політиків і авантюристів від політики».
Проте у Верховній Раді багато хто, схоже, думає інакше. Дивна річ: іще якихось два тижні тому, після оприлюднення «нічних домовленостей» Ющенка, Януковича і (NB) Мороза, здавалося, що глухий кут, у який внаслідок багатьох причин зайшов український політикум, нарешті розчахнув «запасний вихід». Але з кожним днем, який минає відтоді, у політиків (причому з різних таборів) знаходяться все нові й нові причини давати задній хід. І вже дедалі реальнішою стає ситуація, за якої в сесійній залі парламенту все ще 5-го скликання разом із комуністами, соціалістами й «регіоналами» засідатимуть ті, для кого ще рік тому мандат народного депутата був доступний хіба у «мріях ідіота» — за межами другої сотні списку «Нашої України» до Верховної Ради потрапити було зась.

Всі статті рубрики