Хто працює або відпочиває в центрі столиці, напевно, вже звик до вуличних фотографів, у яких на плечах сидять мавпи, сови, соколи та інша живність. З усією цією екзотикою за не такі вже й дрібні гроші пропонують сфотографуватися. Як реагують мавпи на українські морози, сови — на полудневе сліпуче сонце, чи соколи — на постійну неволю, їхніх господарів не дуже цікавить. Екзотичні світлини користуються попитом, особливо у гостей, як пам'ятка про відвідини столиці. Відтепер такі заробітки — незаконні. Відповідне розпорядження підписав у четвер мер Києва Леонід Черновецький, а підготували його Товариство захисту тварин «SOS» та Київський еколого-культурний центр на основі щойно прийнятого Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Міську міліцію зобов'язали затримувати «зоофотографів» i штрафувати на 100 гривень, а в разі повторного порушення — на 2500 гривень, повідомляє УНІАН.
Учора «УМ» спробувала перевірити дієвість мерського розпорядження. Опівдні на Хрещатику фотографів з тваринами справді було не густо. Навпроти Центрального універмагу, майже біля будинку міськдержадміністрації, вдалося натрапити лише на одну «артіль», чоловіки працюють по двоє — кожен носить на плечах по дві мавпи в підгузниках, а на шиї — фотоапарат «Полароїд». На відміну від мавпочок, які працюють повний робочий день, фотографи час від часу змінюються — спека ж надворі. За фотографію зі своїми підопічними одразу хочуть 25 гривень, хоча сторгуватися можна й за двадцять, а якщо клієнт зі своїм фотоапаратом — то ще дешевше. Про мерську заборону заробляти на тваринах вони ще нічого не чули, як, очевидно, й міліцейський патруль, що спокійно прогулювався поруч і не поспішав «визволити» мавп із рук експлуататорів. За нашими спостереженнями, на штраф у сто гривень фотограф заробляє за годину-півтори, тож чи не легше просто відкупитися?
КОМЕНТАР
Президент товариства захисту тварин «SOS» Тамара Тарнавська:
— З вуличними фотографами товариство «SOS» почало воювати років два тому, ще за мера Омельченка. Але тоді нам в мерії відповідали, що заборонити це немає достатньої правової бази. Закон про захист тварин від жорстокого поводження, який набув чинності в березні минулого року, нарешті дав нам необхідні важелі впливу. В січні я познайомилася з заступником голови КМДА Іреною Кільчицькою і за кілька місяців нам вдалося зробити те, чого з адміністрацією Омельченка не вдавалося зробити роками. Чи не будуть фотографи просто ігнорувати це розпорядження? Ми плануємо рейди спільно з міліцією, під час яких будемо перевіряти документи на тварин (адже не секрет, що більшість з них завезені контрабандно), умови їхнього утримання тощо. І, у випадку чого, матимемо повне право вилучити тварину... З керівництвом Київського зоопарку вже є відповідна домовленість, що «конфіскованих» мавпочок та птахів передаватимемо їм.