Важкі будні Іраку
Перевдягнені в мундири іракської поліції терористи позавчора викрали з будинку Міністерства фінансів у Багдаді п'ятьох громадян Великої Британії: фінансового експерта та чотирьох його охоронців, які працювали на канадську охоронну фірму «Гарда Ворлд». Викрадачі пересувалися на 40 поліцейських машинах. Масштаби операції вказують на те, що її могли провести справжні поліцейські. Велика Британія заявила, що зробить усе можливе для звільнення своїх громадян.
Також упродовж вівторка в різних замахах в Іраку загинули 120 іракців та 10 американців. Двоє американських вояків загинули в результаті аварії гелікоптера, а ще шестеро підірвалися на мінному полі, коли намагалися прийти на допомогу колегам, які знаходилися в гелікоптері.
Довічний президент Сирії
На президентському референдумі в Сирії перемогу здобув єдиний претендент від правлячої партії, діючий президент країни Башар Асад. За нього віддали голоси 97,6 відсотка громадян. Асад правитиме країною упродовж ще одного семирічного терміну.
Коли 2000 року молодий окуліст Башар Асад перебрав владу після смерті свого батька — президента Хафеза Асада, — то за нього проголосували «лише» 97,3 відсотка виборців, тобто на 0,3 відсотка менше, ніж тепер. Але в 41-річного натепер Асада є час, щоб упродовж наступних переобрань довести відсоток підтримки виборців до 99,99.
Російською ракетою по «щиту»
Росія позавчора здійснила вдалий запуск з космодрому Плісецк в Архангельській області прототипу нової міжконтинентальної балістичної ракети РС-24. Ракета вразила визначену мішень на сході півострова Камчатка, тобто за 5500 кілометрів від місця запуску. Цього ж дня на полігоні Капустін Яр в Астраханській області відбулися попередні випробування високоточної крилатої ракети підвищеного радіуса дії для мобільного комплексу «Іскандер-М». «У Росії з цього дня з'явились нові оперативно-тактичний і стратегічний комплекси, які здатні переборювати будь-які існуючі і майбутні системи ПРО», — передає «Інтерфакс» слова першого віце-прем'єра уряду РФ Сергія Іванова, який був присутнім під час запуску ракети.
Реабілітована Лівія
Ще кілька років тому Лівія була в очах Заходу «терористичною державою» і таким же жупелом, як тепер Іран. Але непередбачливий лівійський лідер Муамар Каддафі змінив риторику і подав руку Заходу. Першим західним лідером, який після нормалізації відносин 2004 року відвідав Тріполі, був прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер. І один з останніх своїх візитів на посту глави уряду він здійснив також до Лівії.
Переговори між Блером та Каддафі велися в наметі поблизу міста Сірте, де постійно мешкає лівійський лідер. Учора, на завершення візиту, Тоні Блер заявив про «повну трансформацію відносин» між двома країнами. Лівійці, відтак, купуватимуть британські ракети та системи захисту. Після більш ніж 30-річної перерви до багатої на нафту та газ Лівії повертається працювати британська компанія «Бритіш Петролеум», перший контракт на розробку нею родовищ оцінюється в 900 млн. доларів.