Горілка — калорійна, стрес — неуникний

30.12.2003

      Новорічні свята можуть серйозно нашкодити здоров'ю не тільки хворим на виразку шлунка. Жирні плями на улюбленій скатертині та облиті шампанським свіжопоклеєні шпалери — це дрібниці в порівнянні з тим, чим святкування може обійтися вашому здоров'ю. Як не дивно це може прозвучати на тлі загального ентузіазму та радості з приводу довгих свят, Новий рік — це великий стрес для вашого організму.

      Найбільше від багатих застіль із жирними стравами та надмірною кількістю алкоголю страждає ваш шлунок. Збої у його роботі, а також роботі підшлункової залози, ферментної системи організму закінчуються загальним нездужанням, яке плавно переходить у синдром утоми. А потім порушується ваш сон, ви втрачаєте апетит, і як наслідок — до харчового стресу отримуєте стрес психічний.

      Новорічний стіл — окраса свята. Тут і «шуба», й олів'є, і банани з апельсинами. Та тим, хто страждає на виразку шлунка та взагалі на гастроентерологічні захворювання, не радимо їсти сирі овочі та фрукти, особливо капусту.

      Хворим на серцево-судинні захворювання не варто зловживати ковбасою та твердим сиром, у котрих натрію, який сильно навантажує хворе серце, у 50 разів більше, ніж у звичайному сирі та м'ясі. Сердечникам радимо копчене віддати ворогу. Для них у новорічному меню мають неодмінно бути відварене м'ясо, риба (але в жодному разі не оселедець), овочі та фрукти.

      Діабетики теж мають наступити на горло власній пісні. Вони чудово знають, що їм протипоказані всілякі запашні пироги з вишнями, печиво, тістечка і торти. Вино і лікери також дуже шкідливі. У них цукру не менше, ніж у всіляких пундиках. Зате вашими продуктами на святі стануть овочі та фрукти. Вони багаті клітковиною, а тому уповільнюють всмоктування вуглеводів і знімають зайве навантаження з підшлункової залози.

      Жінкам, котрі бояться набрати зайву вагу, треба пам'ятати, що небезпека у вигляді зайвих калорій чаїться не тільки у холодці, жирній свинині та торті з вершковим кремом, а й у звичайній горілці. Кожні сто грамів — зайві 320 калорій. А треба ж і закусити!

      Усім без винятку треба подумати про те, щоб не переїдати, більше рухатись, танцювати і прогулюватись. А зранку після цілонічного споживання усiляких наїдків не вчорашнє олів'є з'їсти, а знежирене молоко, овочі та фрукти, кислі продукти. Це покращує процес травлення їжі.

      Учорашнє олів'є теж може бути загрозою вашому здоров'ю. Особливо, якщо воно вціліло за ніч на святковому столі. Майонез та сметана, якими заправлені подібні салати, — це дуже сприятливе середовище для блискавичного розмноження багатьох мікробів. Багато людей труяться після свят тим, що доїдають. З тих же причин не можна багато разів розігрівати смажену курку або індичку, особливо фаршировану.

      Головне правило для безпечного святкування таке ж, як і в звичайному житті, пам'ятайте, «що занадто — те не здорово» — і дійте відповідно. Тоді ні алкоголь, ні їжа вам не зашкодять, і стрес не загрожуватиме.

  • Янголи, що просяться до рук

    Різдвяні свята, що починаються зі Святвечора, для багатьох українців — не тільки одухотворена трапеза з дідухом, кутею та колядками, а й добра нагода згадати про давні сакральні обереги, котрі ще з дохристиянських часів були неодмінним атрибутом у кожній українській оселі. З–поміж них — лялька–мотанка, яку вважали одним із найдієвіших «запобіжників» зла. >>

  • Неси мене, мій коню!

    «УМ» вирішила познайомитись із «живим» талісманом нового року і відвідала Київський іподром. Захоплююче було спостерігати за звичайним, буденним життям коней, за тим, як вони уживаються з іншими тваринами зі східного календаря, адже у конюшнях також мешкають собаки, кішки і навіть, як пізніше виявилось, поросята. >>

  • Анімація, монстри та віртуальний світ

    Уже традиційно наприкінці грудня Національний палац мистецтв «Україна» запрошує своїх найвибагливіших критиків — дітей з усіх куточків країни — на Головну новорічну ялинку. Цього року першими глядачами сучасного театралізованого музичного дійства у 3–D форматі стали більше 3500 малюків із дитячих будинків та інтернатів Києва та Київської області. >>

  • В Індію чи на гравюру?

    Окрім Головної ялинки в Палаці «Україна», у Києві на святкування Нового року і Різдва дітей запрошують в Український дім, Жовтневий палац, Музей Ханенків і «Мамаєву слободу». Кожен із закладів зі шкіри пнеться, щоб зачарувати своїми дійствами якомога більше дітлахів із батьками. >>

  • Чудотворець під козацькою охороною

    На голові — гетьманська шапка з пір’ям заморських птахів, у руках — ліра. Таким наші прадіди уявляли Миколая, і саме такий святий, втілення древніх українських традицій, відтепер живе в козацькому селищі «Мамаєва Слобода». Сьогодні він складає серйозну конкуренцію американському Санта Клаусу та російському Дєду Морозу — дітлахи від нього в захваті. Ще б пак! Незвичайний Микола одягнений у священичі ризи та у підбитий бобровим хутром шляхетський кунтуш (верхній одяг козаків та шляхти. — Авт.). Він не махає крючкуватою палицею, йдучи по лісу, а сидить у традиційній, оздобленій рушниками, наддніпрянській хаті, виконує на старосвітській лірі канти XVII століття і чекає на чемних дітей. >>

  • Парадний розрахунок

    Такої помпезної та заполітизованої підготовки до святкування 9 Травня українці давно не бачили. А підхід до наведення марафету з нагоди 65–ї річниці Перемоги в столиці подекуди взагалі шокує: центральні вулиці Києва чи не вперше за роки незалежної України завішені радянськими прапорами, серпами та молотами. >>