Новорічні свята можуть серйозно нашкодити здоров'ю не тільки хворим на виразку шлунка. Жирні плями на улюбленій скатертині та облиті шампанським свіжопоклеєні шпалери — це дрібниці в порівнянні з тим, чим святкування може обійтися вашому здоров'ю. Як не дивно це може прозвучати на тлі загального ентузіазму та радості з приводу довгих свят, Новий рік — це великий стрес для вашого організму.
Найбільше від багатих застіль із жирними стравами та надмірною кількістю алкоголю страждає ваш шлунок. Збої у його роботі, а також роботі підшлункової залози, ферментної системи організму закінчуються загальним нездужанням, яке плавно переходить у синдром утоми. А потім порушується ваш сон, ви втрачаєте апетит, і як наслідок — до харчового стресу отримуєте стрес психічний.
Новорічний стіл — окраса свята. Тут і «шуба», й олів'є, і банани з апельсинами. Та тим, хто страждає на виразку шлунка та взагалі на гастроентерологічні захворювання, не радимо їсти сирі овочі та фрукти, особливо капусту.
Хворим на серцево-судинні захворювання не варто зловживати ковбасою та твердим сиром, у котрих натрію, який сильно навантажує хворе серце, у 50 разів більше, ніж у звичайному сирі та м'ясі. Сердечникам радимо копчене віддати ворогу. Для них у новорічному меню мають неодмінно бути відварене м'ясо, риба (але в жодному разі не оселедець), овочі та фрукти.
Діабетики теж мають наступити на горло власній пісні. Вони чудово знають, що їм протипоказані всілякі запашні пироги з вишнями, печиво, тістечка і торти. Вино і лікери також дуже шкідливі. У них цукру не менше, ніж у всіляких пундиках. Зате вашими продуктами на святі стануть овочі та фрукти. Вони багаті клітковиною, а тому уповільнюють всмоктування вуглеводів і знімають зайве навантаження з підшлункової залози.
Жінкам, котрі бояться набрати зайву вагу, треба пам'ятати, що небезпека у вигляді зайвих калорій чаїться не тільки у холодці, жирній свинині та торті з вершковим кремом, а й у звичайній горілці. Кожні сто грамів — зайві 320 калорій. А треба ж і закусити!
Усім без винятку треба подумати про те, щоб не переїдати, більше рухатись, танцювати і прогулюватись. А зранку після цілонічного споживання усiляких наїдків не вчорашнє олів'є з'їсти, а знежирене молоко, овочі та фрукти, кислі продукти. Це покращує процес травлення їжі.
Учорашнє олів'є теж може бути загрозою вашому здоров'ю. Особливо, якщо воно вціліло за ніч на святковому столі. Майонез та сметана, якими заправлені подібні салати, — це дуже сприятливе середовище для блискавичного розмноження багатьох мікробів. Багато людей труяться після свят тим, що доїдають. З тих же причин не можна багато разів розігрівати смажену курку або індичку, особливо фаршировану.
Головне правило для безпечного святкування таке ж, як і в звичайному житті, пам'ятайте, «що занадто — те не здорово» — і дійте відповідно. Тоді ні алкоголь, ні їжа вам не зашкодять, і стрес не загрожуватиме.