З приходом Геннадія Васильєва у крісло Генерального прокурора «донецькі», які досі суттєво відставали від СДПУ(о) за кількістю «своїх» глав райдержадміністрацій, почали нарощувати адміністративні м'язи завдяки прокурорським кадрам. Свідченням того, що кадрова експансія зі Сходу не обмежиться традиційною ротацією людей на Різницькій і в кількох дрібних областях, став «замах» «донів» на святая святих — Дніпропетровщину. У п'ятницю колегiя Генпрокуратури жорстко розкритикувала й ухвалила рiшення притягти до дисциплiнарної вiдповiдальностi облпрокурора Володимира Шубу, його першого заступника Йожефа Ороса та заступника Володимира Решетiлова. Наступного дня стало відомо, що ввечері після засідання Васильєв таки підписав наказ про звільнення прокурора колись «не першої, але й не другої» області в Україні.
Офіційною причиною відставки є «численнi iстотнi недолiки в органiзацiї роботи», пояснила «Iнтерфаксу-Україні» речниця Генпрокурора Оксана Соколова. Щодо Ороса i Решетiлова, за її словами, застосовано дисциплiнарне стягнення. На колегії, присвяченiй результатам комплексної перевiрки Генпрокуратури на Дніпропетровщині, роботу облпрокуратури піддали нищівній критиці. Як передає УНІАН, начальник відділу ГП Володимир Шилов у своїй доповіді зазначив, що криміногенна ситуація в області впродовж багатьох років залишається однією з найскладніших: на 10 тисяч жителів припадає 140 злочинів — це найвищий показник в Україні. За 11 місяців там скоєно понад 50 тисяч злочинів, більше половини з яких є тяжкими та особливо тяжкими, є значне зростання грабежів, розбоїв, крадіжок у громадських місцях, розкриття яких значно погіршилося.
Цікаво, що за Святослава Піскуна дії Володимира Шуби підтримував не лише Генпрокурор, а й Леонід Кучма. У Києві він числився на хорошому рахунку, отримував нагороди, був членом Вищої ради юстиції, а його «зуби» відчували навіть окремі народні депутати, зокрема Віктор Веретенников у зв'язку з кримінальною справою, порушеною проти комбінату «Придніпровський». Але в нинішньому випадку навіть земляк-Президент виявився безсилим, тим більше що на час «розборок» він саме відбув у Баден-Баден.
У самому Дніпропетровську про те, що Володимир Шуба в облпрокурорах довго не затримається, говорять уже з місяць. Ще до комплексної перевірки, одразу після призначення Васильєва, в області знали: тут захочуть поставити надійного чоловіка з Донбасу, який зміг би захистити інтереси донецького капіталу, що цього року прорвав рештки «кругової оборони» дніпропетровців. Сьогодні «дони» володіють не лише нерухомістю «червоної лінії», тобто монументальними будинками XIX сторіччя на місцевому «Хрещатику» — проспекті Карла Маркса, який уцілів під час війни. Нещодавно «Індустріальний союз Донбасу» переміг у боротьбі за «Дзержинку» — Дніпровський металургійний комбінат. За інформацією з надійних джерел, саме ІСД дістанеться державний пакет акцій іншого флагмана галузі — Дніпропетровського металургійного заводу імені Петровського. Укріплюються донецькі і в Кривому Розі, де, зокрема, змагаються за Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат. На часі — приватизація «Криворіжсталі». Оскільки всі так звані «державні конкурси» за право володіння тим чи іншим стратегічним підприємством супроводжуються десятками позовів у різні інстанції, крісло обласного прокурора саме по собі стає об'єктом стратегічної ваги.
Отож уперше за історію незалежності на прокурора Дніпропетровської області чекають «варяга» — його, за деякою інформацією, пришлють із південного сходу, можливо, з Луганщини.