Інтернетом лавиноподібно поширюється інформація, що пісня «Молитва», з якою в Гельсінкі перемогла представниця Сербії Марія Шерифович, є... плагіатом пісні «Ndraja» албанської співачки Соні Малай. Ця пісня була великим минулорічним хітом, активно розкручувалася албанським музичним телеканалом My Music і тому дуже добре відома на Балканах. «Молитва» і «Ndraja» мають наскільки подібні мелодії, особливо приспіви, що навіть люди без особливого музичного слуху вловлять схожість. Пісню «Ndraja» можна послухати і побачити за адресою: http://www.youtube.com/watch?v=4NvjII8_8AM. Якщо Албанія подасть судовий позов про плагіат, то чи часом не станеться так, що конкурс «Євробачення» наступного року доведеться проводити Києву?
Тим часом у ЗМІ триває буря, викликана результатами останнього конкурсу «Євробачення». Адже 14 iз 16 перших місць посіли представники Східної Європи. Коментатори з Заходу сходяться на думці, що східноєвропейський пісенний кітч з'їв милу західноєвропейську попсу, яка домінувала на конкурсах у ХХ столітті. Організаційний комітет конкурсу «Євробачення» від Мальти офіційно заявив: «П'ять чи шість» країн Східної Європи під час суботнього голосування подали не справжні результати голосування у своїх країнах, а вдалися до корпоративної корупції, віддавши найвищі бали своїм сусідам».
Співачка Ніколь, яка здобула єдину для Німеччини перемогу за всі роки проведення конкурсу, сказала в інтерв'ю німецькій газеті «Більд»: «Цілком очевидно, що країни Східної Європи кожного року вдаються до брудної гри з балами. Німеччина повинна вийти з такої гри». Славетний діджей Бі-Бі-Сі Пол Гамбаччіні заявив у програмі «Радіо 4», що минулої суботи щонайменше половина країн голосувала з політичних мотивів. Він порівняв «Євробачення» за брудністю з війною в Іраку та зазначив: «Британці повинні вивести своїх хлопців з обох цих клоак».