Протести проти головування Сербії в Раді Європи
Учора Сербія за правилом ротації перебрала від Монако головування в Раді Європи на наступні шість місяців. Штаб-квартиру цієї організації в Страсбурзі впродовж останніх тижнів «бомбардували» листами та відкритими заявами правозахисні та неурядові організації і навіть прокурор Міжнародного трибуналу з воєнних злочинів у колишній Югославії Карла дель Понте з вимогою, щоб Генсек Ради Європи зупинив головування Сербії, оскільки в цій країні приховують воєнних злочинців. Хоча Генсек РЄ висловив глибоке занепокоєння нещодавнім обранням спікером парламенту Сербії радикального націоналіста Томіслава Ніколича, але речник Ради Європи Матіаз Грюден заявив: «Ми не втручаємося у внутрішні справи жодної країни». І нагадав, що Росія, попри воєнні злочини в Чечні, головувала в цій організації.
Іран не пустив інспекторів МАГАТЕ
Учора влада Ірану не пустила інспекторів МАГАТЕ, які прибули без попередження, щоб оглянути ядерний центр у місті Натанц. Ще в березні 2007 року МАГАТЕ вимагало дозволу встановити відеокамери для спостереження за ядерними центрифугами в Натанці, проте Тегеран відмовився, дозволивши натомість інспекторам МАГАТЕ без попереджень відвідувати цей ядерний центр.
Нагадаємо, що, згідно з доповіддю МАГАТЕ, складеною у квітні, в Натанці вже діє 1600 центрифуг для збагачення урану і складено ще 1300, які невдовзі може бути пущено в дію.
Розстріл у Чикаго
У США позавчора по обіді стався черговий інцидент iз самовільним застосуванням зброї. Невідомий зайшов у автобус в місті Чикаго й почав хаотично стріляти в його пасажирів. На той час у салоні автобуса були переважно учні середньої школи. Четверо підлітків отримали складні поранення, повідомляє «Ассошіейтед пресс». Один з них від ран помер уже в лікарні. Вистрілявши весь запас патронів, зловмисник вискочив з автобуса і втік. Особу його намагається встановити чиказька поліція.
Буш хоче більше грошей на війну
Палата представників Конгресу США проголосувала за новий бюджетний законопроект щодо фінансуання американського контингенту в Іраку та Афганістані, згідно з яким асигнування мусять проводитися в два етапи, передає «Ассошіейтед пресс». Документ дозволяє виділити Пентагону 42,8 млрд.доларів на період до 1 серпня нинішнього року. Потому в Конгресі має пройти ще одне голосування — про виділення «другого траншу» в розмірі 52,8 млрд.доларів, що залежатиме від ступеня напруження ситуації в Іраку.
Президент США Джордж Буш, незгодний iз таким малим, на його погляд, фінансуванням, заявив, що накладе вето на цей законопроект.
Активіста «Маршу незгодних» засуджено
У четвер Автозаводський районний суд міста Тольятті засудив до півроку позбавлення волі активіста руху «Інакша Росія», одного з організаторів «Марша незгодних» у цьому місті Іллю Гур'єва. Про це повідомляє агенція «Інтерфакс». Гур'єва затримали просто на робочому місці в Краєзнавчому музеї, де він працював науковим співробітником. «Марш незгодних» місцева опозиція готувала до 18 травня в сусідній Самарі, його планували приурочити до запланованого саміту Росія — ЄС. Власті Самари вже заборонили «Марш незгодних» 18 травня.
Як пише газета «Коммєрсант», практично всіма організаторами майбутнього «Маршу незгодних» у Самарі зацікавилися правоохоронні органи.