Причому неабияк, а спеціально приуроченим концертом Миколи Баскова у театрально-концертному комплексі «Ювілейний», де він виступить із новою програмою «Тобі єдиній». Також у Ялті того ж дня «золотий голос» Росії дасть спільну з тутешнім мером Сергієм Брайком прес-конференцію. В інших же курортних регіонах Криму новий відпочивальний сезон стартує пізніше і більш прозаїчно, хоча, ясна річ, місцеві керівники якусь «родзинку» для публіки, і особливо приїжджих, усе ж приготують.
А напередодні в Євпаторії та Феодосії під керівництвом першого віце-прем'єра автономії Євгена Михайлова відбулося засідання Координаційної ради з питань курортів та туризму. На ньому розглядали готовність до сезону курортних регіонів східного та західного узбережжя, а саме Керчі, Ленінського району, Феодосії, Євпаторії, Сак, Сакського, Чорноморського, Роздольненського районів. Їхні керівники запевнили урядовця, що до напливу туристів звідусіль вони готові. Свої туристично-рекреаційні можливості окремо презентувала Керч, яка подає заявку на присвоєння статусу міста-курорту місцевого значення. Нові перспективи відкриваються в Ленінському районі, де підготовлено нові туристичні маршрути до Казантипського природного заповідника, а також кінні тури вздовж узбережжя. За словами керівництва Ленінської райдержадміністрації, їхній регіон популярний серед жителів Санкт-Петербурга і Білорусі. Тому розглядали можливість спрямувати в літній період додаткові поїзди на Керч із зупинками в Ленінському районі.
Особливістю нинішнього курортного сезону є те, що він відбуватиметься під знаком 200-річчя кримських курортів. Заходи, приурочені до цієї дати, вже тривають у Євпаторії і Саках, де, власне, і зароджувалася знаменита кримська індустрія здоров'я. Як відзначив міністр курортів та туризму АРК Володимир Савельєв, оскільки з прийняттям постанови ВР України про 200-річчя кримських курортів, а також через те, що 2008 рік указом Президента України проголошено Роком туризму і курортів, автономія готує свої пропозиції до урядової програми соціально-економічного розвитку.
Ще раніше на подібній «лінійці готовності» була Велика Алушта. Станом на початок 2007 року на території пріоритетного розвитку «Алушта» реалізовують 4 інвестиційні проекти і завершено інвестпроекти «Створення на базі готелю «Чорноморський» пансіонату «Кримські зорі» і ВАТ «Пансіонат «Море». Завдяки цьому залучено інвестицій на суму 66 мільйонів доларів, створено близько тисячі нових робочих місць. Проведено значну роботу з оновлення медичного обладнання в санаторіях «Алушта», «Золотий колос», «Укркоопспілка». Загалом цьогоріч санаторно-курортний і туристичний комплекс міста представлений 86 підприємствами. З кожним сезоном у регіоні розширюється й удосконалюється мережа супутніх послуг. Відроджують такі популярні напрями в туризмі, як кінні маршрути (на території регіону 5 кінних клубів), дайвінг (зареєстровано 3 дайвінг-клуби), пішохідний туризм — гірськими масивами Демерджі, Аю-Дагу, Чатир-Дагу пролягає 27 пішохідних маршрутів. Крім того, на території регіону розташовано понад 50 об'єктів екскурсійного показу, що дозволяє пропонувати різноманітні екскурсійні програми і морські прогулянки.
Щодо вартості самих путівок і послуг, то цьогоріч відпочинок у Криму через підвищення комунальних тарифів, ймовірно, зросте на 10—15 % порівняно з минулим роком. Ще один мінус — не зможуть улітку відпочивальники досхочу поласувати дарами тутешніх садів і виноградників. Адже через три морозні дні кінця лютого Крим удруге поспіль залишився повністю без абрикосів, майже без персиків і аличі, частково - без винограду. Тож доведеться задовольнятися дорожчим імпортом.