Тяганина з тягачами
Мер Києва Леонід Черновецький відстояв право столичних служб забирати евакуаторами машини, залишені в місцях, що не призначені для паркування. Київський міський голова і раніше був переконаний, що машини, залишені на «стихійних» стоянках, винні в нескінченних заторах на дорогах, і виступав за активне «розчищення» вулиць. Утім діяльність евакуаторів викликала у київських автолюбителів шквал обурення — розцінки за «послуги» тягачів здалися більшості водіїв грабіжницькими. На Шевченківський районний суд посипалися позови киян, і 11 жовтня 2006 року суд визнав роботу столичних евакуаторів незаконною.
Лють і відчай
Позавчора Багдад пережив найкривавіший день цієї весни: у шести бомбових замахах загинули 183 особи, повідомляє агенція «Ассошіейтед пресс». Ще твоє осіб загинули в стрілянинах у ніч з середи на четвер. Серед загиблих багато жінок і дітей. Найбільш кривавим був замах у Садрії, торговельній дільниці Багдада, де вибух начиненого бомбами автомобіля позбавив життя 140 та залишив пораненими 148 людей. Це був другий за кількістю жертв разовий бомбовий замах з часу зайняття американськими військами міста, у квітні 2003 року. «АП» вважає, що за замахами стоять суніти, хоча ринок, на якому було вчинено криваву бійню, розташований за 500 метрів від великої сунітської мечеті, тобто серед його відвідувачів були також суніти. Можливо, що в тому і полягає тактика терористів, щоб ще більше налаштувати сунітську спільноту проти влади та окупаційних військ. Загалом упродовж середи на території Іраку в різних замахах та збройних сутичках загинули 233 особи. Це також другий за кількістю жертв день в Іраку з початку війни. Попередній «рекорд» — 281 загибла особа — було встановлено 23 листопада минулого року.
Я уколу не боюсь!
У всіх регіонах країни цими днями лікарі розповідають українцям, чим людям загрожує відмова від щеплень і чому так важливо не відхилятися від графіка імунізації. Як розповів «УМ» виконуючий обов'язки головного лікаря Київського міського центру здоров'я Отто Стойка, сьогодні в нашій країні проводиться рутинна імунізація населення проти 10 інфекцій: дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, туберкульозу, вірусного гепатиту В, кору, епідемічного паротиту, червінки (краснухи) та Hib-інфекцій. «За допомогою вакцин можна попередити страждання, інвалідність і смерть багатьох людей, — говорить пан Стойка. — Так, у світі завдяки щепленням уникають смерті в середньому два мільони людей на рік».
Заспівував Параджанов
«Дні вірменського кіно», що розпочалися вчора в кінотеатрі «Кінопанорама» фільмом Сергія Параджанова «Колір гранату», не обмежаться лише Києвом. В полі зору організаторів проекту — міста Львів, Одеса, Харків, Дніпропетровськ, Донецьк та Сімферополь, мешканці яких також зможуть переглянути стрічки вірменських кінематографістів.
Полетимо «з вітерцем»
Літак українських авіаліній, який мав здійснювати рейс «Тбілісі—Київ», минулої середи зробив аварійну посадку в тбіліському аеропорту, повідомляє «Кореспондент». Уже в повітрі один із пасажирів нібито помітив, що двері літака незачинені. Через проблему з герметичністю дверей, екіпаж змушений був розвернути літак. До аварійного приземлення лайнер ще півтори години кружляв у повітрі.
Глобальне потепління як загроза безпеці світу
Рада Безпеки ООН розпочала історичні дебати про вплив кліматичних змін на глобальну безпеку, повідомляє «Ей-Бі-Сі Ньюс». Цей орган ООН вперше в своїй історії звертається до такої теми. Ініціатором дебатів виступила Велика Британія. До Нью-Йорка прибула міністр закордонних справ цієї країни Маргарет Бекетт, яка заявила на початку дебатів у РБ ООН: «Ця проблема становить загрозу миру та безпеці всієї планети, і Рада Безпеки є найбільш відповідним місцем для її обговорення».
Суд сказав — і не гавкай!
У всьому цивілізованому свiтi тваринний світ охороняється законами й відповідними державними установами. Однак, у всьому світі є робота і для громадських організацій, які через суди відстоюють ті осередки дикої природи, які ще залишилися в наш час. До цієї традиції долучилися і наші природоохоронці. 18 квітня Київський апеляційний господарський суд задовольнив позов екологічних громадських організацій «Екоправо-Київ» і Київського еколого-культурного центру до Мінприроди та Держкомлісгоспу України. Суд визнав, що ці дві державні установи порушили закон тим, що не вели кадастр тваринного світу, що загрожувало винищенням багатьох видів тварин.