Успішні переговори США і Північної Кореї
Учора американська урядова делегація на чолі з колишнім послом США при ООН Біллом Річардсоном закінчила прямі переговори у столиці Північної Кореї — Пхеньяні. Результати надзвичайно плідні: Північна Корея зобов'язалася впродовж наступних 30 днів зупинити свій ядерний реактор в Йонгбйон у обмін на розблокування замороженого рахунку на 25 млн. доларів в банку Макао та поставки американського ядерного пального. Пхеньян також пообіцяв знову допустити інспекторів МАГАТЕ на свої ядерні об'єкти. Учора заморожений рахунок було відкрито для користування владою КНДР.
Китай, найближчий союзник Північної Кореї, задоволений досягнутими домовленостями, а Японія — протилежної думки, оскільки Токіо вважає, що Захід робить занадто багато поступок непередбачуваному Пхеньяну.
Криза влади в Киргизії
Президент Киргизії Курманбек Бакієв звинуватив своїх політичних противників у спробі державного перевороту. Адже вчора лідери опозиції розпочали в столиці країни — Бішкеку — безстрокові масові протести з вимогами відставки президента. Противники звинувачують Бакієва в небажанні внести до Конституції зміни, які б обмежили дуже широкі президентські повноваження. Позавчора опозиція відхилила черговий «косметичний» президентський набір змін до Конституції.
Невідомо, чи станеться державний переворот, але до кровопролиття — один крок, констатують політичні оглядачі. Учора на центральній площі Бішкека Ала-Тоо перед будинком уряду, в якому розташовано також і кабінет президента, зібралися більше шести тисяч мітингуючих на чолі з лідерами опозиції Феліксом Куловим, Омурбеком Суваналієвим, Теміром Сарієвим, Мелісом Ешимкановим та частиною депутатів парламенту. Як повідомляє інтернет-агенція «Фергана.Ру», в будинку уряду перебуває велика кількість озброєних співробітників Служби безпеки, на його даху розташувалися снайпери, територію навколо будівлі патрулюють люди спецслужб, озброєні гумовими кийками, а неподалік встановлено водомети. Всім службовцям державних установ заборонено залишати свої робочі місця. Колишній колега Бакієва — прем'єр-міністр Киргизії, а тепер лідер опозиції Фелікс Кулов — заявив у своєму виступі на мітингу, що з цього моменту «розпочинається мирна передача влади в країні». Безстрокова акція проводиться під гаслом «За реформи без Бакієва».
Новий прем'єр-міністр Чечні
Одес Байсултанов, двоюрідний брат новообраного прокремлівського президента Чечні Рамзана Кадирова, став прем'єр-міністром республіки. Його кандидатуру одноголосно підтримали всі 40 депутатів республіканського парламенту, повідомляє РІА «Новості». Байтулсанов пообіцяв проводити «політику миру». Тим часом МВС Росії повідомило, що впродовж цього року в Чечні було ліквідовано 21 повстанця та 138 заарештовано; 106 партизанів самі склали зброю і здалися в полон.