Депутати Харківської обласної ради вирішили продати на відкритих торгах одразу три кінотеатри Харкова — «Холодногірський», імені Орджонікідзе та «Бомер». За кожен проситимуть щонайменше по мільйону гривень. Одноразовий чистий прибуток, на їхню думку, принесе казні більше користі, ніж скромна, пролонгована у часі, орендна плата. Але з цією сухою калькуляцією категорично не згодні керівники згаданих кінозакладів. Вони переконані: аргументи про наповнення міської скарбниці тут ні до чого, насправді будівлями в центрі Харкова зацікавилося дуже впливове панство, тож депутати, найвірогідніше, виконують чиєсь конкретне замовлення.
Директора «Бомера» Людмилу Чистову найбільше засмутив той факт, що облрада дала добро, керуючись винятково матеріальними інтересами. Проте, позбувшись «Бомера», місто втратить, на її думку, «шматочок власної самобутньої культури». Тут, всупереч нинішній кінематографічній тенденції, не хрумтять поп-корном під гуркіт голлівудських бойовиків, а демонструють переважно некомерційне кіно: короткометражні фільми, аніме, документальні стрічки. Саме в «Бомері» проходять дні європейського кіно, що збирають численну аудиторію мислячої молоді. Саме цей кінотеатр давно має репутацію не лише мистецького, а й певною мірою освітянського закладу, оскільки тут мають змогу показувати на великому екрані свої роботи харківські режисери-початківці, причому безкоштовно. Іншої творчої лабораторії такого рівня у Харкові просто немає. І ось раптом найстаріший кінотеатр міста, що «крутив» фільми ще в 20-ті роки, й має сьогодні унікальне в Харкові «інтелектуальне» призначення, перетворюється всього лише на півтори тисячі квадратних метрів землі.
Депутати говорять, що зважилися на продаж вищезгаданих закладів через їхню збитковість. Мовляв, нові інвестори принесуть не тільки гроші в казну, а й будуть зобов’язані провести капітальний ремонт. До того ж, згідно з договором, наступні п’ять років після продажу вони теж будуть демонструвати кінофільми.
Проте в цьому сумніваються директори кінотеатрів. Вони говорять, що їхні заклади не є збитковими. Більше того, кожен із них вклав чималі гроші в ремонт цих будівель і тепер не проти за власні кошти викупити комунальну власність області. Однак обласна рада директорам відмовила, порадивши брати участь у конкурсі на загальних умовах. Водночас начальник управління з питань комунальної власності виконавчого апарату облради Анатолій Поливаний дав зрозуміти, «що покупці на ці об’єкти вже є», хоча при цьому імена конкретних претендентів назвати відмовився. У директорів же кінотеатрів немає сумніву, що йдеться винятково про київських або харківських високопосадовців, тож конкурувати з їхніми фінансовими можливостями теперішні орендарі навряд зможуть. Директор «Холодногірського» Микола Жеребкін, наприклад, вже знає свого конкурента — це депутат Верховної Ради. За його попередньою інформацією, йдеться про комерційну структуру, якою опікується депутат-«регіонал» Дмитро Святаш.
Про подальший розвиток подій наразі говорити складно. За словами Людмили Чистової, колектив «Бомеру» сидіти склавши руки не збирається: писатиме листи, збиратиме підписи, вмовлятиме депутатів переглянути своє рішення. У своєму арсеналі мистецькі заклади мають рішення Кабміну, яким приватизація кінотеатрів заборонена. Якщо ж конфлікт на вдасться владнати мирним шляхом, співробітники «Бомера» оголосять голодування. Підтримати радикальний метод боротьби вже погодилися і представники творчої молоді.