Учора кримський спікер Анатолій Гриценко у розмові з місцевими журналістами пожалкував, що минулої п'ятниці «були якісь проблеми» зі ЗМІ. І в дусі форменого миротворця порадив журналістам і громадянам бути «толерантними і не нагнітати ситуацію». Щоправда, так і не розтлумачив, кого він мав на увазі під безликими «громадянами» — своїх же однопартійців-«регіоналів» чи просто так завернув заради повчання. Але що цікаво: ані самі ображені медійники, ані їхні солідарні колеги сатисфакції від парламентського очільника і не вимагали. Лише запитали того, чи спробує скерувати ще один потяг iз кримчанами до Києва. Гриценко знову заглибився «в туман», мовляв, якщо буде потрібно для «підтримання конституційного ладу», то так.
Як проводжали із Сімферополя 30 березня ранковий спецпотяг з одинадцяти вагонів із молодиками і солідним провіантом на так званий форум національної єдності, чимало медійників побачили на власні очі. Але їх просто не пускали всередину вагонів. А ті, хто зумів усе ж таки туди проникнути (знімальні групи телеканалів «НТН» і «Новий канал»), були виматюкані та ледь не залишилися без апаратури (гінці з Криму намагалися розбити відеокамери телевізійників). Насамкінець журналістів і операторів грубо виштовхали на перон, перед цим звинувативши в тому, що вони буцімто обікрали пасажирів. Усе це дійство проходило за активної участі особи, що назвала себе начальником служби безпеки потягу. У відповідь на прохання журналістів до заступника голови кримського осередку ПР Петра Запорожця, який керував посадкою, вплинути на підлеглих, щоб вони не заважали представникам ЗМІ виконувати свої професійні обов'язки і не здійснювали протиправних дій, він порадив «не сунутися туди, куди не запрошували».
Кримська асоціація вільних журналістів відразу класифікувала такі дії неприпустимими і такими, що порушують основні принципи свободи слова, висловила протест і зажадала від керівництва кримського відділення Партії регіонів відповідних пояснень. А також звернулась із проханням до начальника кримської міліції Анатолія Могильова провести розслідування інциденту і притягнути винних до відповідальності. Наразі, як повідомили «УМ» у місцевому Центрі громадських зв'язків, матеріали розслідування із Залізничного райвідділу міліції передано за підслідністю до лінійного відділення на залізничній станції Сімферополь. Утім у справедливе його завершення щось віриться важко. Бо ж свіже ще в пам'яті минулорічне рукоприкладство «біло-блакитного» нардепа Калашникова стосовно журналістів каналу СТБ, який навіть не спромігся на нормальне вибачення.