Такі сім чудес повинна мати кожна область. Це насамперед історико-архітектурні пам'ятки, які можуть бути цікаві туристам. Кожна область запропонує свої найкращі три дива до сімки чудес України, яку оголосять 7 липня, на свято Івана Купала. Це спільна програма як уряду та Верховної Ради, так і громадських організацій. Ініціативу очолює заступник Голови Верховної Ради і колишній гуманітарний віце-прем'єр Микола Томенко. Найпривабливіші для туристів пам'ятки включать до буклетів іноземними мовами та відеороликів, які планують запропонувати західним телеканалам. «Іноземці в Україні знають лише Київ, Львів, Карпати й Крим. Ми хочемо розширити цю географію», — каже Микола Томенко.
Отже, мета «чудесного рейтингу» — просування України як туристичної країни. Всі дива — і занесені до сімки, і ті, що до неї не потраплять, — складуть список із близько 100 пам'яток. «Це зробить зрозумілою туристичну карту України як для самих українців, так і для іноземних туристів», — переконаний Микола Томенко.
Регіони вже готують свої пам'ятки до оглядин. Сьогодні оргкомітет семи чудес їде на Рівненщину. Спершу планувалося, що поїздка «пошукачів див» до Рiвного триватиме дві доби, але «бютівець» Томенко та його товариші вирішили втиснути всю програму в один день — аби взяти участь у завтрашньому мітингу протесту опозиції в Києві.
Перша сімка чудес може змінюватися кожні кілька років у разі, якщо якісь із пам'яток будуть гарно відреставровані. А на День незалежності цього року планують визначити чудо чудес.