Цієї неділі в Севастополі відбулося «народне опитування»: мешканців міста запитали, чи підтримують вони вступ України до НАТО та до Єдиного економічного простору, а також про надання російській мові статусу державної. Організатори — місцеві комуністи, регіонали, «прогресивні» соціалісти та представники «Руського блока» визнають, що цей «референдум» не має жодної юридичної сили. Голова севастопольської міськдержадміністрації Сергій Куніцин ще напередодні заявив: «Народне опитування, заплановане у місті на 18 березня нічого, крім популістського ефекту, не дасть, а його результати не матимуть законодавчого характеру». «Масовики-затійники» сподіваються втім, що на цілком прогнозовані результати «волевиявлення» зглянеться міська рада й оголосить Севастополь територією без НАТО.
За «дільниці» правили червоні намети, яких по різних районах міста розставили п'ятдесят один, повідомляє агентство УНІАН. Міська рада ще 13 березня закликала севастопольців узяти участь у «народному опитуванні». «За партійні гроші надруковано близько 175 тисяч бюлетенів — це 60% виборців Севастополя», — розповів інтернет-виданню «Новий рєгіон» Євген Дубовик, депутат севастопольської міськради. Радість народного волевиявлення коштувала трохи більш ніж п'ятдесят тисяч гривень. Бюлетені друкували в Києві по лінії КПУ, повідомив «5-му каналу» голова міськради й головний регіонал Севастополя Валерій Саратов.
«Дільниці» відкрилися о восьмій ранку. Організатори плебісциту не приховували, що це опитування не «щодо» а «проти» НАТО. За оптимістичними оцінками «опитувачів», уже до обіду на окремих «дільницях» проголосували по кілька тисяч людей. О сімнадцятій годині пункти прийому волевиявлення згорнули.Всього, за словами організаторів, проголосували близько 183 тисяч севастопольців (59% виборців). Проти НАТО висловилися 99,52%, за ЄЕП — 99,69%, а за надання російській мові статусу державної — 99,66% опитаних.
Опитування проводили без особливих церемоній, не питаючи ні паспорта, ні громадянства, стверджує Іван Шульга, голова громадської організації «Євроантлантичний вибір». «Записують сусідів зі свого будинку. Голосують навіть люди з Донецька, з Луганська і кажуть: це загальноукраїнський референдум, тому можна голосувати всім», — каже пан Шульга.
Директор Центру інформації і документації НАТО в Україні Мішель Дюре вважає, що кримчани повинні одержувати більше правдивої інформації про діяльність і цілі Північноатлантичного альянсу. Про це він заявив на зустрічі з Постійним представником Президента в АРК Віктором Шемчуком. Це має бути не пропаганда вступу до Альянсу, а інформування та розвінчування міфів про НАТО, які особливо міцно тримаються саме серед кримчан.