«...Літа Божого 2007, дня п'ятнадцятого березня, на третій місяць облоги Київської фортеці, надумали лицарі вилазку зробити під замок бургомістра Черновецького і раті його, сиріч Київради. Хоч нечисленне та славне подвигами, вийшло лицарство зі стін фортечних, у супроводі прекрасних своїх дам, гучно в ріг засурмивши. А бургомістр вже чекав на них у своїй вежі кам'яній, городовими-міліціянтами себе оточивши. Прийшли лицарі під стіни та й почали сурмити, викликати бургомістра, щоб відповів по правді, для чого фортецю Київську стародавню облягає, ханові Батию уподібнюючись. Затремтіли стіни від звуку рога бойового, та встояли, а бургомістр так і не вийшов до народу...»
Такі рядки сміливо можна вносити в новітній київський літопис. В день сесії Київради під її стінами зібралися учасники руху історичної реконструкції, аби підтримати музей «Київська фортеця» та його директора В'ячеслава Кулініча в боротьбі за скасування будівництва біля фортечної башти №5, де в ніч на Новий рік екскаваторами зруйнували будівлі першого київського телеграфа ХІХ століття. Своє захоплення ці хлопці й дівчата називають «практичною історією». Вони відтворюють битви та побут різних епох, в основному середньовіччя. Для цього самі шиють собі костюми, виковують зброю та кольчуги. Зброї цього разу з собою не захопили, але костюми вдягли. «Підтримати Київську фортецю — власна ініціатива «реконструкторів», каже Андрій Тарасов, який у блакитно-лазурових шатах вів середньовічну колону центром Києва: «Ми займаємося історичним аналізом та історичною реконструкцією. Природно, що всі пам'ятки архітектури, всі історичні місця, які збереглися, — для нас святі місця, які ми вивчаємо, з якими працюємо і які оживляємо. Те, що відбувається з Київською фортецею зараз, це просто вандалізм». Клуби історичної реконструкції давно співпрацюють з адміністрацією музею, яка дозволяє влаштовувати турніри, змагання й історичні свята на території фортеці. На День Києва «реконструктори» планують влаштувати вже другий історичний фестиваль у стінах давньої київської твердині.
Сам В'ячеслав Кулініч стверджує, що роботи біля п'ятої башти не припиняються, а тим часом Київрада й далі дерибанить територію музею: «Сьогодні в міськраді на фактичний продаж виставлено дві споруди Київської фортеці. Це Андріївський люнет на вулиці Панфіловців та башта №4».
Численного середньовічного війська привести не вдалося. Багато славних лицарів в будні на роботі, але завтра вони обіцяють знов зібратися під стінами мерії й привести справжнє військо.