Диво 11-ї секунди

10.03.2007

Голландський форвард «Баварії» Рой Макай увійшов в історію, забивши найшвидший гол за всі часи проведення Ліги чемпіонів. Причому м'яч із центру поля розігрували «реалісти», а ганебним чином помилився захисник гостей Роберто Карлос. Після цього команди ще обмінялися голами, і стало зрозуміло, що Іспанія втратила і другого гранда в елiтному єврокубку. Напередодні не спромоглася подолати перший весняний бар'єр «Барселона», хоча й виграла на полі «Ліверпуля».

Загалом англійські клуби в цьому сезоні є безперечними фаворитами Кубка чемпіонів — у чвертьфінал вони пробилися дружним тріо. Окрім ліверпульців, учорашнього жеребкування з нетерпінням чекали манчестерці, які й у повторній грі з мінімальним рахунком обіграли одного з лідерів чемпіонату Франції, та «Челсі». «Аристократи» в Лондоні подужали «Порту» — вирішальним тут став гол німця Баллака, якому передувала красива комбінація у виконанні форвардів Дрогба та Шевченка (українець відіграв загалом 85 хвилин). Англійське панування не підтримав лише «Арсенал», дещо несподівано пропустивши гол із «другого поверху» від бразильця Алекса. Цікаво, що «каноніри», як і «Барселона», були фіналістами минулорічної Ліги, а тепер «спакували валізи» достроково.

До несподіванок цієї стадії турніру слід віднести також перемогу нестабільної «Роми» над чемпіоном Франції, якого називали ледь не головним фаворитом цієї Суперліги. «Ліон» після чотирьох поспіль виходів у чвертьфінальну стадію ЛЧ цього разу змушений був скласти зброю на крок раніше.

Те, що лідерам своїх чемпіонатів доводиться сутужно на євроарені, доводить і приклад «Інтера». Без п'яти хвилин чемпіони Італії вдома не змогли утримати перемогу, а на виїзді «Валенсія» прагматично відстояла нульову нічию. Найцікавішою в цій зустрічі була бійка вже після фінального свистка, з якою ще належить розібратися УЄФА (читайте про цей ексцес на 7-й стор.).

Ліга чемпіонів. 1/8 фіналу (повторні матчі). «Челсі» (Англія) — «Порту» (Португалія) — 2:1 (Роббен, 48; Баллак, 79 — Кварежма, 15; перший матч — 1:1), «Ліон» (Франція) — «Рома» (Італія) — 0:2 (Тотті, 22; Мансіні, 44; 0:0), «Валенсія» (Іспанія) — «Інтер» (Італія) — 0:0 (2:2), «Ліверпуль» (Англія) — «Барселона» (Іспанія) — 0:1 (Гудйонсен, 75; 2:1), «Мілан» (Італія) — «Селтик» (Шотландія) — 1:0 (дод. час; Кака, 95; 0:0), «Арсенал» (Англія) — ПСВ (Голландія) — 1:1 (Алекс, 58 (у свої ворота) — Алекс, 83; 0:1), «Манчестер юн.» (Англія) — «Лілль» (Франція) — 1:0 (Ларссон, 72; 1:0), «Баварія» (Німеччина) — «Реал» (Іспанія) — 2:1 (Макай, 1; Лусіо, 66 — ван Ністелрой, 83 (пен.); вилучення: ван Боммель, 82 — Діарра, 82; 2:3).

* * *

Результати жеребкування 1/4 фіналу: 1. «Мілан» — «Баварія»; 2. ПСВ — «Ліверпуль»; 3. «Рома» — «МЮ»; 4. «Челсі» — «Валенсія». Матчі відбудуться 3—4 і 10—11 квітня.

У півфіналах 24—25 квітня і 1-2 травня зустрінуться переможці пар 4 — 2 і 3 — 1. Фінал — 23 травня в Афінах.