Україна — не Росія, Ющенко — не Янукович. Це давно збагнули у Євросоюзі. Тому візит українського Президента до Брюсселя пройшов компліментарно. Так, що заступник голови секретаріату Президента Олександр Чалий, котрий супроводжував Віктора Ющенка у поїздці до столиці ЄС, назвав візит «новим європейським проривом». Епітет цей, певно, занадто сміливий, втім візит і справді можна оцінити як успішний, особливо з огляду на внутрішньоукраїнські політичні проблеми. Чільні представники об'єднаної Європи, зокрема керівник зовнішньополітичного напрямку ЄС Хав'єр Солана та президент Європарламенту Ханс-Герт Поттерінг, засвідчили свою підтримку Президентові Ющенку.
«Європейський парламент цілковито симпатизує Україні. Президент Ющенко також має всю нашу підтримку і мою персональну, — цитує Радіо «Свобода» пана Поттерінга. — Україна йде європейською дорогою. Це — європейська нація». Варто нагадати, що Європарламент у більшості дуже прихильно ставиться до європрагнень України ще від Помаранчевої революції, тому здобути оплески тут для європейськи орієнтованого українського політика — не проблема. Шкода лишень, що приязнь євродепутатів не впливає на вироблення рішень «європейським урядом» — Єврокомісією. З огляду на це більшу важливість мала інша брюссельська зустріч Віктора Ющенка — з Хав'єром Соланою.
Панові Солані пан Ющенко розповів про політичну ситуацію в Україні, чесно назвавши її гострою. Президент назвав дві обставини, які, на його думку призвели до цього. Це зміни до Конституції та їхнє втілення у життя через ще не ухвалені закони, переповідає прес-служба Президента, а також те, що загалом політична система України від самого початку незалежності була спрямована не на співробітництво, а на взаємознищення гілок влади. «Сьогодні Україна демократичним шляхом вирішує ці два виклики, — наголосив Віктор Ющенко у розмові з Хав'єром Соланою і натякнув, — для нас дуже важливо, щоб біля нас у цей час були наші партнери». На що верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки відповів: «Деякі події у Верховній Раді та її відносинах з Президентом і Прем'єр-міністром потребують швидкої стабілізації. Але в будь-якому випадку ми впевнені у лідерстві президентства». Пан Солана, звісно, висловив сподівання в тому, що попри все, Україна продовжуватиме демократичні та економічні реформи і що це дуже важливо для відносин України з ЄС. Щодо цього діалогу в середовищі експертів з'явилися неоднозначні коментарі. Так, інтернет-видання «Українська правда» цитує політолога з Центру європейської політики, що в Брюсселі, Аманду Очакошу. Говорячи про сподівання на те, що Євросоюз допоможе в порозумінні між Прем'єром та Президентом, вона переконана: «Не думаю, що Євросоюз схоче засунути свій палець у цей вогонь».
Та головною темою візиту Віктора Ющенка до столиці ЄС була майбутня посилена угода між Україною та Євросоюзом. Після розмови з українським Президентом комісар Беніта Ферреро-Вальднер уперше припустила, що назва майбутньої угоди визначатиметься після того, як стане цілком зрозумілим її зміст. «За словами присутнього на зустрічі Олександра Чалого, Ферреро-Вальднер заявила, що політика сусідства в жодному разі не визначає формат майбутніх відносин між Брюсселем та Києвом. Чалий тлумачить цю заяву як таку, що не виключає перспективи членства України», — передає брюссельський кореспондент Радіо «Свобода». Щодо посилення змісту цього документа, Віктор Ющенко запропонував Беніті Ферреро-Вальднер, щоб в угоді були зафіксовані такі напрями співпраці, як створення зони вільної торгівлі, енергетичний діалог. Під останнім мається на увазі включення до тексту угоди спільної роботи над реалізацією проекту «Одеса—Броди—Плоцьк» та проекту об'єднання енергомереж України та держав ЄС.