Заступник голови обласної держадміністрації з гуманітарних питань Василь Третецький iде у відставку. Добровільно, але під шаленим політичним тиском і на знак протесту проти дій парламентської більшості та Кабінету Міністрів. Він говорить, що більше не може мовчки спостерігати за тим, що діється в країні. І оскільки посада чиновника не дозволяє йому «адекватно впливати на ситуацію», пан Третецький вирішив зосередитися на роботі в обласному осередку Української народної партії.
До речі, після приходу до влади Віктора Януковича та «антикризової» коаліції національно-демократичний заступник Арсена Авакова на знак протесту вже намагався піти у відставку. Тоді голова облдержадміністрації відмовив його від цього кроку. Не одразу відпустив «губернатор» Третецького і тепер. Але той наполіг на своєму рішенні.
Реалізувати ж свій давній намір управлінцю допомогли обласні депутати з фракцій Партії регіонів та «Слобожанський вибір», заблокувавши в ході останньої сесії трибуну. У такий радикальний спосіб вони вимагали від голови облдержадміністрації розпрощатися зі своїм заступником негайно, поки той не повернувся з відрядження. Ультиматум «синьо-білих» Аваков не прийняв і на знак протесту залишив сесійну залу. Мовляв, жодних рішень до повернення Третецького з Івано-Франківська він не прийматиме. Тоді голова облради закрив сесію, призначивши другий етап обструкції на ранок наступного дня.
Але «обвинувачений», повернувшись, уже свідомо проігнорував амбіційний виклик опонентів на судилище. Натомість Третецький прислав їм письмове звернення, у якому заявив, що розцінює дії депутатів як заздалегідь сплановану політичну акцію і висловив готовність негайно піти у відставку. Але не тому, що цього забажала Партія регіонів, а заради збереження взаєморозуміння між гілками влади.
За цією патетичною риторикою — сумні реалії харківського політичного життя. Ні для кого не секрет, що вимога відправити у відставку Василя Третецького — це удар по Арсену Авакову, якого «регіонали» безуспішно «відставляють» уже добрих півроку. І оскільки для чергового наїзду на голову облдержадміністрації наразі момент непідходящий — Харківщина, згідно з останньою статистикою, входить до трійки найуспішніших регіонів країни, «синьо-білі» взялися за найбільш впливового заступника.
Члени обласного відділення УНП, захищаючи свого однопартійця, звернулися до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової з проханням захистити Третецького від необгрунтованих політичних нападок і припинити його переслідування з боку Партії регіонів.
У Харківській облдержадміністрації Третецький був практично єдиним представником національно-демократичних сил, який сприяв консолідації та захисту інтересів української громади Харкова й області, заявляють представники Української народної партії. «Коли в місті зруйнували пам'ятник ветеранам Української повстанської армії, — йдеться у зверненні УНП, — Третецький дав відверту оцінку цього злочину й ініціював його розслідування. Після скандальних подій на вулиці Клочківській, коли організовані групи молодиків побили мирних громадян, Василь Третецький дав принципову оцінку цих дій і домігся, щоб вони були розглянуті координаційною радою з протидії корупції та організованій злочинності». Третецький також неодноразово виступав проти рішень місцевої влади про надання російській мові статусу регіональної.
«Я прийшов до влади з Майдану, — сказав пан Василь на прощальній прес-конференції. — І тепер я повертаюся на Майдан».