Це були вибори знічев'я. Якби Туркменбаші раптово не помер, то 2,6 мільйона виборців країни не мусили б минулої неділі йти на дільниці і проробляти незвичну для них процедуру. Люди йшли активно, вочевидь, за звичкою, — зафіксована явка 98,6 відсотка. Так само, за звичкою, туркмени голосували за нову першу особу держави — тимчасово виконуючого обов'язки президента Гурбангули Бердимухаммедова. Учора на третю годину дня ще не були відомі підрахунки Центрвиборчкому, проте саме Бердимухаммедову оглядачі пророчили перемогу. Недарма пiсля смерті Сапармурата Ніязова найвищі чиновники держави жорстоко билися за звання «т.в.о.»: було зрозуміло, що консервативний туркмен піде голосувати за того, хто назветься лідером.
Опозиція, яка перебуває в екзилі, вчора оголосила, що не визнає результатів виборів 11 лютого. «Ми вважаємо ці вибори незаконними і недемократичними», — передає УНІАН слова лідера Об'єднаної демократичної опозиції Туркменістану Авди Кулієва. Нагадаємо, що опозицію не було допущено до участі в змаганні за крісло президента.
З такою оцінкою виборів — недемократичні — згодні й міжнародні спостерігачі. Проте в будь-якому разі дійство 11 лютого вже оголошено «виборами, які відбулися».
Усі шість кандидатів у президенти Туркменістану — високі державні чиновники: урядовці, мери міст, голови та заступники глав місцевих адміністрацій. Передвиборча риторика всіх претендентів була побудована на незмінності курсу, яким iшла країна за правління Туркменбаші, підкреслює Радіо «Свобода».