М'який перехід до жорсткості

М'який перехід до жорсткості

Говорячи про держави так званої СНД на позавчорашній прес-конференції, яка тривала майже три години, президент Росії Володимир Путін дав зрозуміти: лінія прагматизму в стосунках із колишніми колоніями у складі СРСР залишиться незмінною. Зокрема, і з Україною. Жорстка економізація взаємин, так це називає Путін. Принаймні «сухою економікою» він виправдовує той тиск, який чинить Москва на Україну, Грузію, Білорусь. Було особливо помітно, що російському президентові не подобається, що Захід називає це «економічним шантажем задля досягнення політичних цілей». «На Заході є сили, які недобросовісно інтерпретують події, що відбуваються», — парирує Путін.

Косовиця незалежності

Косовиця незалежності

Учора світ очікував розв'язки проблеми сербської провінції Косова, яка з 1999 року перебуває під управлінням ООН. Косову дозволять відділитися від Сербії та користуватися власними державними символами, але в плані, який учора посланець ООН та головний посередник на переговорах між Сербією та албанською більшістю Косова — Марті Ахтісаарі — мав представити Бєлграду, не згадується слово «незалежність». Проте документ, хоч написаний хитромудрою дипломатичною мовою, не залишає сумнівів: фактичний сенс пропозицій ООН зводиться саме до надання Косову незалежності. Такий висновок в інтерв'ю Бі-Бі-Сі роблять західні дипломати.

Інститут національної пам'яті

Інститут національної пам'яті

Словаччина збурена, оскільки парламент країни обрав головою Інституту національної пам'яті 30-річного історика Івана Петранського, який не приховує, що є прихильником профашистського режиму президента Йозефа Тіси, що встановився в країні у 1939—1945 роках. Під час голосування в парламенті Петранський набрав 80 голосів, а другий претендент, висуванець опозиційного правого табору Франтішек Міклошко — 62 голоси.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Ахметов виконуватиме «дорожню карту» Ющенка і Назарбаєва

Ахметов виконуватиме «дорожню карту» Ющенка і Назарбаєва

«Дорожня карта» може бути створена не тільки для стратегічного спілкування з ЄС чи з Росією. Це стало очевидним після візиту до Києва президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва, який завершився учора. З Казахстаном, якого Президент Віктор Ющенко назвав «нашим ключовим партнером у Центральній Азії», було підписано план дій на найближчі два роки. На прес-конференції в Маріїнському палаці глави двох країн відзначили виконання схожого плану дій Україна—Казахстан на 2005—2006 роки і назвали нинішній план міждержавної співпраці «дорожньою картою». Дав таку назву документові Віктор Ющенко.

Всі статті рубрики