150 мільйонів доларів
заробили тернопільські заробітчани за кордоном упродовж минулого року. Ці гроші надійшли в область за міжнародними банківськими переказами, повідомив голова ОДА Іван Стойко. Він же припустив, що насправді сума заробленого значно більша, бо чимало грошей привезли в область «у панчохах». Стойко констатував, що чимало заробітчан не повертаються на батьківщину, а навпаки, забирають до себе своїх дітей, і ті здобувають освіту в навчальних закладах Італії, Іспанії чи Португалії.
37 мільйонів гривень
витрачено на ремонт єдиного в Україні підводного човна «Запоріжжя». Наразі технічна готовність субмарини становить близько 68%, і цьогоріч ремонт планують закінчити. На це буде виділено ще близько 4 мільйонів гривень. Як повідомляла «УМ», після ремонту Україна планує продати субмарину.
Понад 1 мільйон українців
користуються послугами інтернет-програми ICQ, яка дозволяє спілкуватися в онлайн-режимі. До кінця року, як прогнозують експерти, ця аудиторія зросте до 2 мільйонів осіб. Показник щоденних відвідувань сервісу — 540 тисяч користувачів, повідомляє компанія «Бігмір-iнтернет». Серед них найбільше молодих людей у віці 18—29 років.
111 водіїв,
які керували автомобілями в нетверезому стані, затримали столичні даішники лише впродовж двох минулих вихідних днів. Цей своєрідний рекорд значно перевищує середньостатистичний показник. Узагалі в ДАІ відзначають тенденцію до збільшення числа нетверезих за кермом. З початку року столичнi інспектори затримали майже тисячу нетверезих водіїв, а за весь минулий рік — 10 867.
92 школи
було закрито в Донецькій області з 2001 року. А кількість учнів за цей час скоротилася на 120 тисяч. За прогнозами, кількість школярів на Донеччині і надалі скорочуватиметься. Орієнтовно рівня 2005 року чисельність учнів досягне тільки у 2015—2016 роках.
50 відсотків прибутків
втратила туристична галузь Прикарпаття через безсніжну зиму. Як зазначає УНІАН, гірськолижного буму, який минулими роками давав непогані заробітки, цьогоріч не сталося. Навіть на новорічно-різдвяні свята туристична інфраструктура області заледве заповнилася туристами.
27 відсотків киян
вважають символом рідного міста Києво-Печерську лавру. Про це свідчить опитування, проведене компанією R&B Group. Ще 25% киян вважають, що столицю якнайкраще символізує каштан, 11% — Майдан, 10% — Хрещатик. Також до символів Києва зарахували Софійський собор, тризуб, Андріївський узвіз. Батьківщину-Матір, парк Слави, Золоті ворота, Володимирський собор, прапор, Поділ й архангела Михаїла. Натомість до переліку не потрапив жоден із двох пам'ятників засновникам Києва, а також монумент Незалежності на Майдані.
21 пожежно-рятувальну станцію
має на сьогодні Київ. Одначе для такого міста — це замало, згідно з нормами їх має бути 55. За словами начальника Головного управління МНС України в Києві Віктора Гвоздя, «за 10 років у місті не було побудовано жодного пожежного депо». Щоправда, цьогоріч їх планують відкрити 4-6.
11 земельних ділянок
виставить столична влада на аукціони, перші з яких відбудуться 30 січня. Стартова ціна цих об'єктів — від 306 тисяч до 869 мільйонів гривень, призначення ділянок — як під житлову забудову, так і під будівництво закладів харчування та торгових центрів.
5 пропозицій
щодо участі в нових миротворчих місіях направила торік Україні Організація Об'єднаних Націй. Зокрема, надійшла пропозиція направити українських миротворців у Судан, Ліван, одну з країн Азії тощо. Генштаб ЗСУ зараз вивчає доцільність направлення миротворчого контингенту в ці країни.