Ялта хоче постарішати
Ялтинська громадська колегія має намір звернутися з клопотанням до Кабінету Міністрів України про зміну дати заснування Ялти. Про це УНІАН повідомила прес-секретар мера Ялти Тетяна Агаркова.
Наразі днем народження Ялти вважають дату підписання імператорського указу про присвоєння їй статусу міста — 4 квітня 1838 року. Національний інститут історії України відзначає, що перша згадка про Ялту як половецьке місто Джаліта з'явилася ще в 1145 році у праці арабського географа-мандрівника аль-Ідрісі «Розвага сумуючого про мандри областями», або «Книга Роджера». Тому вік міста є однозначно більшим, ніж донині офіційно вважалося.
Співпраця
Україна та Сінгапур планують організувати пряме авіаційне сполучення та запровадити взаємний безвізовий режим. Про це йшлося вчора під час зустрічі першого віце-прем’єра Миколи Азарова з прем'єр-міністром Сінгапуру Лі Сьєн Лунгом. Щодо цих питань, то між державами досягнуто принципових домовленостей, передає УНIАН.
Сенат не відправить «гарматне м'ясо» в Ірак
Парламентський комітет США з міжнародних відносин вніс до Сенату законопроект, яким забороняється збільшення американського контингенту в Іраку. Так депутати намагаються завадити планам президента Джорджа Буша щодо відрядження наступного місяця в Ірак додаткових 22 тисячі вояків. «Ми не хочемо відправляти в м'ясорубку ще 22 тисячі наших солдатів», — прокоментував агенції «Ассошіейтед Пресс» сенатор Чак Найджел. Очікується, що Сенат почне розгляд означеного законопроекту наступного тижня.
Загибель міністра оборони Еквадору
23 січня увечері міністр оборони Еквадору Гваделупе Ларріва загинула в авіакатастрофі, що сталася на підльоті до військової бази Манта на узбережжі Тихого океану. Трагедія сталася, коли два гелікоптери, виконуючи маневри, зіткнулися в повітрі. Разом з 50-річною Ларрівою загинули також її 17-річна донька та п'ятеро військовослужбовців, зазначає «Рейтер».
Гваделупе Ларріва заступила на посаду лише 15 січня нинішнього року. Це була перша жінка-міністр в Еквадорі.
Кулов знову не став прем'єром Киргизії
Учора парламент Киргизстану вдруге не затвердив кандидатуру Фелікса Кулова на посаді голови уряду. «За» проголосували 25 депутатів, «проти» — 38. А для того щоб рішення стало легітимним, необхідно 38 голосів, розтлумачує «Інтерфакс». Нагадаємо, що президент Курманбек Бакієв, який має конфлікт із парламентом, ще під час першого голосування, 18 січня, пообіцяв, що представлятиме кандидатуру Кулова «знов і знов, поки вона не буде затверджена».
Росія починає замирюватися з Грузією
На початку тижня до Тбілісі повернувся посол РФ В'ячеслав Коваленко, що в країні розцінили як початок завершення блокади Грузії Росією. А вчора, за повідомленням агенції «Новості—Грузія», МЗС Грузії отримало ноту російського МЗС, в якій говориться про готовність Москви розпочати переговори з поновлення авіасполучення між країнами. Переговори попередньо призначено на 5-6 лютого. Нагадаємо, авіасполучення та поштовий зв'язок між країнами було припинено з ініціативи Росії в жовтні минулого року після того, як Тбілісі звинуватив у шпіонажі групу російських офіцерів, які служать на військових базах РФ, розташованих у Грузії.