Замість «штудіювати» абстрактні правила дорожнього руху, школярі столичного Святошина вивчатимуть, як поводитися на дорогах саме своєї околиці. У кольорових посібниках, зошитах, мапах та фотографіях п'яти- та шестикласники впізнають свою школу, а також місця дорогою до неї, де малюки мають берегтися автомобіля: перехрестя, переходи, парковки. Уроки «Охорони безпеки та життєдіяльності» стануть прив'язаними до місцевості. Таку програму, спільно з ДАІ та міським управлінням освіти, запровадила відома нафтогазова компанія. Вона інвестувала в цю справу 50 тисяч євро. Також пройдуть інструктаж, як правильно навчати дітей безпечній поведінці на дорогах, триста вчителів та директорів шкіл.
Патрік ван Дале, генеральний менеджер компанії «Шелл», називає статистику: «Щороку в світі у дорожніх аваріях гине мільйон людей, а ще двадцять мільйонів калічаться. Найстрашніше ж те, що діти віком від 7 до 16 років — левова частка цих жертв. Ми переконані, що навчання школярів безпечній поведінці на дорогах – єдиний спосіб зменшити ці неприйнятні втрати». Аналогічні програми вже запроваджено в Омані, Таїланді, Сирії та Росії. «Це перша така ініціатива, і, ми сподіваємось, не остання, — каже заступник голови столичного Управління освіти Ганна Руденко. — Всі підприємці, які працюють у Києві й використовують транспорт, повинні вкладати гроші не лише в освіту, а й в екологію та оздоровлення дітей».
Наразі це лише «пілотний проект» Державтоінспекції та столичних освітян: першими слухачами програми в Україні стали 7 тисяч школярів у 43 школах Святошинського району Києва. Якщо ж програма буде успішною, її поширять на весь Київ, а згодом, можливо, i на Україну.