У криваве побоїще переросли наміри приватної будівельної компанії «Олві-Крим» звести на західній околиці Сімферополя дві дев'ятиповерхівки. Будівельники, маючи нібито пакет усіх дозвільних від міськвиконкому документів про оренду, облюбували два з половиною гектари обабіч вулиці Балаклавської. Гроші на будівництво мав дати чеський інвестор.
Натомість на те ж саме поле ще у березні минулого року під час синхронних земельних акцій накинули оком депортовані на чолі з «королем самозахоплень» Даніалом Аметовим (так його нарекло одне з місцевих видань). На ньому розбили наметову «галявину протесту». І невдовзі за тим же апробованим методом «галявина» перетворилась у такий собі мікрорайон «Янъы Къырым» («Новий Крим») — понад 80 черепашникових будиночків учорашніх протестувальників. Будфірма у судовому порядку спробувала повернути свій майданчик. Широко проанонсована кримською міліцією акція з ліквідації земельного самозахоплення з залученням аж 15 тисячів співробіників МВС була запланована на 14 листопада 2006 року. Проте у працівників Державної виконавчої служби нічого так і не вийшло: дія постанови Центрального суду Сімферополя щодо звільнення території стосувалась персонально лише Даніала Аметова (до речі, нині радника спікера Анатолія Гриценка) та його активістів, проте на той момент на ній перебували вже інші люди. Тож, як не крути, а буква закону тоді цілком справедливо «працювала» на метикуватих мешканців «Нового Криму».
Другу ж вікторію вони святкували вже позавчора, коли на світанні дружно і з бійкою відтіснили зі «свого мікрорайону» представників «Олві-Криму». Заодно дісталось і міліціонерам, бійцям «Беркута» та внутрішніх військ, котрі стали «живим ланцюгом» між конфліктуючими. Виявляється, будфірма силами привезеної на двох «Ікарусах» групи підтримки у кількості близько ста осіб спробувала серед ночі огородити свою «законну» територію. Проте відразу наштовхнулась на «нічний дозор» репатріантів, котрі моментально підняли на ноги своїх співвітчизників звідусіль. І пішла стінка на стінку, полетіли камені, дрючки... Добре, хоч учасники побоїща цього разу відбулися лише синцями і порізами рук.
Про всяк випадок перша у новому році «гаряча точка» рідного міста тепер постійно патрулюється правоохоронцями. Схоже, наступним «кулачним» моментом у цій земельній історії може стати 26 січня, коли вердикт уже за позовом репатріантів має винести Апеляційний суд Севастополя. Однак найцікавішим є те, що земельна ділянка, на яку так несамовито претендують «Новий Крим» і «Олві-Крим», насправді, за словами голови республіканського комітету з земельних ресурсів Миколи Голубєва, досі формально числиться за третьою стороною. От і розберись, хто справжній хазяїн спірної землі у Сімферополі.