Один iз шахраїв, 41-річний громадянин Росії, потрапив на гачок співробітників Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю і управління кримінального розшуку кримського міліцейського Главку під час новорічних свят. Його ж 22-річного кримського подільника затримали двома тижнями раніше буквально на «гарячому». Якраз у момент, коли той встромив у щілину банкомата одного з великих місцевих банків підробну пластикову картку, аби присвоїти з чужого рахунку 790 гривень. Таких «відмичок» міліція вилучила на місці аж чотирнадцять, а на квартирі ще дві.
Згодом сімферопольські слідчі з'ясували, що цими «картками» обоє зловмисників встигли скористатись щонайменше 400 разів, «скачавши» з чужих рахунків понад 100 тисяч гривень! Причому «працювали» горе-майстри не лише в межах півострова, а й у Херсонській, Запорізькій та Вінницькій областях. Але це далеко ще не все, вважають правоохоронці, адже слідство у кримінальній справі за фактом шахрайства і незаконних дій з платіжними документами, в розпалі.
Як розповіли «УМ» у Центрі громадських зв'язків кримської міліції, алгоритм дій «банкоматників», за плечима котрих лише десять класів середньої школи, був технічно відпрацьований майже бездоганно. На обраному банкоматі вони заздалегідь встановлювали скануючий пристрій, що фіксував номер картки, пін-код і залишок на рахунку. Перебуваючи в автомобілі неподалік від банкомату з ноутбуком, підключеним до скануючого пристрою, шахраї отримували всю конфіденційну інформацію, розміщену на пластиковій картці її власника, котрий, ясна річ, ні про що не здогадувався.
А далі гроші йшли до кишені крадiїв. Знята у такий спосіб інформація переносилась на магнітну стрічку. А вже далі за допомогою так званого білого пластика зловмисники наклеювали магнітну стрічку на свою картку і спокійно знімали чужі гроші. До речі, у ході санкціонованого обшуку за місцем проживання одного із затриманих виявили і хитромудру скануючу техніку. Нині її ретельно вивчають експерти.