Хай ідуть у баню

Хай ідуть у баню

Ті українці, хто на Новий рік, сидячи перед телевізором, планує відпочити від політиків, дарма на це сподівається. Адже, окрім традиційного президентського привітання з подвір'я Маріїнського палацу, з екранів нам будуть посміхатися не менш знайомі політичні обличчя.

Святковий «наліт»

Святковий «наліт»

Невідомі грабіжники викрали гроші українських заробітчан, які водій одного з автобусів нелегально перевозив у холодильнику. Як розповіла «УМ» інспектор Центру громадських зв’язків обласного управління внутрішніх справ Людмила Дячук, біля міста Стрий, що на Львівщині, люди в камуфляжній формі з міліцейським жезлом зупинили автобус iз 6 пасажирами, які їхали з Італії.

Різдвяний Герострат

Різдвяний Герострат

Цієї середи, в селі Нові Безрадичі Обухівського району, що на Київщині, згоріла дерев'яна греко-католицька церква. Село, відоме насамперед дачею Президента Віктора Ющенка, має невелику греко-католицьку громаду, яка й зібрала пожертви на будівництво церкви. ЇЇ деталі виготовили в Коломиї, перевезли до Києва, і цієї осені почали монтувати. На церковці ще навіть не встигли завершити покрівлю.

І Бандера знову в бій їх поведе...

І Бандера знову в бій їх поведе...

Відчути свій громадянський обов'язок і віддати шану борцям за незалежність Української держави закликають патріотичні організації у перший день нового року. Вони наголошують: 1 січня — не лише привід святкувати рік червоної свині. У цей день виповнюється 98-ма річниця з дня народження одного з провідників Української Повстанської армії Степана Бандери.

Українець світу

Українець світу

Рим, Париж, Берлін і Мюнхен, міста і містечка США надихали Святослава Гординського на вірші й картини. Він усюди проживав і творив. Громадянин світу, та й годі. Український громадянин. Його мозаїками і розписами оздоблені понад тридцять церков у різних куточках Землі, серед них — великі собори у Вінніпезі, Мельбурні, Мюнхені, Римі. Мистецтвознавці зазначають, що Гординський, знаючи добре візантійсько-київську українську традиції, поєднував її з новітніми конструктивними досягненнями і зумів майстерно подати ментальність українського народу у стилістиці свого часу. Гординський був графіком, мистецтвознавцем, журналістом, редактором, перекладачем поезій з англійської, французької, німецької, італійської, польської та інших мов, видав у Львові кілька власних поетичних збірок. На основі аналогій з українським фольклором довів українське походження «Слова о полку Ігоревім». Опублікував монографії про багатьох українських художників.

Дід Мороз вам крикне: «Гірко!»

Дід Мороз вам крикне: «Гірко!»

Виявляється, в останній день старого року не тільки нарізають салати, докуповують подарунки та ялинки. Є ще більш важливі справи, які ніяк не вдається владнати впродовж року, — наприклад весілля. Як повідомили «УМ» у прес-службі Міністерства юстиції, на останнiй день старого року, 31 грудня, в Україні заплановано укласти 35 шлюбів. Принаймні стільки заяв було подано до органів реєстрації актів громадянського стану (РАЦС) по всій Україні на 25 грудня. Як повідомляють регіональні відділення органів РАЦС, бажання побратися під Новий рік цього року не є надто масовим. У 20 з 27 регіонів України (включаючи міста Київ та Севастополь) не виявилося жодної пари, яка б захотіла поєднати свої долі 31 грудня — всі готуються до інших свят. Для порівняння, протягом 2006 року в РАЦСах України щодня реєструвалося в середньому до 1000 шлюбів. У попередні роки бажання побратися на Новий рік виявляли по кілька десятків пар майже в кожній області України.

Вкоротив вiку. Президентського

Вкоротив вiку. Президентського

Парламент Грузії вчора затвердив законопроект «Про внесення змін у Конституцію», за яким президентські вибори переносяться з січня 2009 року на осінь 2008 року (жовтень—листопад). Це зроблено з ініціативи самого президента з метою сумістити президентські і парламентські вибори. За затвердження цього законопроекту проголосували 168 депутатів, проти — 12, повідомляє інтернет-агенція Газета.ru.

Справа Туркменбаші живе

Справа Туркменбаші живе

Зник безвісти головний кандидат опозиції на лютневих президентських виборах у Туркменістані — повідомив учора в Ашгабаті лідер Об'єднаної демократичної опозиції Туркменістану Авді Кулієв. Нурберди Нурмамедов, кандидат від демократичного руху «Агзибірлік» («Голос єдності») зник минулої суботи, відразу по тому, як дав інтерв'ю «Радіо Свобода», в якому, зокрема, сказав: «Я сподіваюся, що після смерті Ніязова в країні розпочнуться демократичні процеси».

Афганістан не відпускає

Афганістан не відпускає

Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер залишиться на своїй посаді до кінця 2009 року, на два роки довше передбаченого терміну. Таке неформальне рішення прийняли перед початком святкових канікул посли 26 країн-членів Альянсу. Вони наразі не мають бажання обгрунтовувати його, але існує підозра, що союзники не хочуть ризикувати, започаткувавши вибори наступника Схеффера в той момент, коли вирішується доля місії НАТО в Афганістані, повідомляє польська газета «Жечпосполита».

Свиняча погода

Свиняча погода

Теплолюбна вогняна паця принесе погоду, яка їй більше до вподоби, і 2007 рік українці зустрінуть без снігу. Точніше, в останні грудневі дні мокрий сніг випаде в багатьох регіонах, але до святкової ночі він просто не долежить — при денній температурі нуль чи плюс-мінус кілька градусів пухнасті замети перетворяться на брудні калабанi.

Всі статті рубрики