Кілометрові черги з вантажних автомобілів останні кілька днів могли спостерігати ті, хто перетинав українсько-польський кордон на пропускних пунктах у Раві-Руській та Краковці. Внаслідок цього виникали також проблеми із перетином кордону легковими автомобілями. Утім, як запевнили «УМ» у Прикордонній службі західного регіону, традиційний передсвятковий аншлаг у вигляді кілометрових черг уже ліквідовано.
Незручності на міжнародних пропускних пунктах прикордонники називають «традиційними» і виправдовуються, що не винні у такій ситуації. «Проблема не в митниках і не в прикордонниках, — вони швидко працюють. Черги виникають через початок зимового туристичного сезону та через те, що у вантажних перевізників закінчуються дозволи на перевезення», — пояснила працівник прес-служби Західного управління прикордонної служби Тетяна Герасимчук. За її словами, великі черги з'явилися після католицького Різдва і були ліквідовані через кілька днів: відкрили додаткові смуги для пропуску організованих груп туристів, яких мобільні групи прикордонників обслуговували позачергово. Немає проблем на пропускних пунктах Львівської області і з легковими автомобілями. «Невеликі черги на 20—70 автомобілів — це традиційна ситуація, пов'язана з передсвятковим туризмом і пожвавленням дрібних торговців, що возять у Польщу цигарки, алкоголь та бензин», — сказала пані Герасимчук і запевнила, що до Нового року ситуація покращиться.
Що ж до вантажних перевізників, то з 2007 року вони змушені будуть купувати нові дозволи, тому за останні дні цього року намагаються перевезти якомога більше товару. А оскільки вантажні автомобілі обслуговують тільки у двох пунктах пропуску — Краковці та Раві-Руській, то зрозуміло, що там періодично виникають черги.
Проблеми з перетином кордону виникли не лише на Львівщині. Черга на 700 вантажівок є нині і на Волині, у міжнародному пункті перетину Ягодин. Там, як розповіла Тетяна Герасимчук, перенавантаження виникло через сусідню Білорусь. А точніше — через нові тарифи на транзит через територію цієї країни. Вони вищі, ніж в Україні, а тому більшість перевізників, які раніше їздили через територію північного сусіда, нині намагаються рухатися українською територією.