Безкарність за політичною ознакою

28.12.2006

      Цього разу жертвами трьох невідомих нападників став начальник головного управління промисловості, транспорту та зв'язку облдержадміністрації Владилен Вавілов. Злочинці підстерегли його пізно ввечері біля автостоянки, повалили на землю й почали жорстоко бити ногами. Після того як зловмисники втекли, потерпілий зумів дійти додому і навіть викликав «швидку». З діагнозом «черепно-мозкова травма та струс мозку» Вавілов того ж вечора потрапив до лікарні невідкладної медичної допомоги. Фахівці кажуть, що його життю вже нічого не загрожує, але найближчі дні чиновник, найвірогідніше, проведе на лікарняному ліжку.

      Голова облдержадміністрації Арсен Аваков у своєму коментарі пов'язав цю історію з останніми кримінальними розборками. «Некомпенсований бандитський терор, який ми отримали останнім часом, має свій розвиток, — каже «губернатор». — У Вавілова в руках були сумки, портфель. Але в нього нічого не забрали. Тобто це явно бандитський акт. Я не залишатиму такого роду кроки без належного реагування».

      Як «УМ» уже повідомляла, кількома днями раніше невідомі зловмисники напали на двох чиновників міськвиконкому — начальника управління комунгоспу Китаніна і співробітника юрдепартаменту Рижкова.

      Джерело дестабілізації у Харкові криється в політично-господарському протистоянні керівництва міста (мера-«регіонала» Добкіна) та його опонентів із торговельної групи «Таргет». Начальник обласного управління СБУ Андрій Мухатаєв на сесії облради засвідчив: у погромі будівельного майданчика «Таргету» дійсно брали участь більше двохсот молодиків, багато з яких мають кримінальне минуле. Слідство за статтею «порушення громадського порядку» триває. Політичні сили, що зацікавлені у дестабілізації, чинять «психологічний і фізичний тиск на свідків», які проходять у справі про масову бійку на вулиці Клочківській, заважають слідчим «документувати ступені тяжкості тілесних ушкоджень в окремих медичних закладах».

      «Хабарники та корупціонери намагаються сховатися за партійними піджаками. У всіх подіях останнього часу простежуються такі аналогії», — зазначає представник СБУ, висловлюючи думку про причини нагнітання ситуації в місті.

      Як доказ базкарності за партійною ознакою Андрій Мухатаєв наводить і п'яний випад депутата Червонозаводської райради Олександра Лебеденка. Цей «регіонал» своїм телефонним дзвінком і повідомленням про закладену бомбу повернув в аеропорт літак лише тому, що на рейс запізнилися дві його знайомі.

 • Почати знизу

  Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>

 • Вiдставили до лiкарнi

  Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>

 • «УДАР» коліном

  Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>

 • Морозу відріжуть зв'язок,

  Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>