Перше на вищому рівні засідання міждержавної Комісії Ющенко—Путін проходило, тобто пролітало, занадто швидко як для велетенського обсягу проблем, які було винесено на розгляд президентів та цілої армії профільних міністрів, секретарів Радбезів, радників. Російський очільник, до того ж, прилетів до Києва на півтори години пізніше запланованого. Це не було запізнення, про таку затримку протокол російського президента попередив українських колег напередодні ввечері. Проте в будь-якому разі час для розгляду важких міждержавних проблем скоротився.
Серед діючих осіб на сцені цього візиту особливою увагою журналістів користувався міністр закордонних справ Борис Тарасюк. Серед когорти українських високопосадовців, які зустрічали Володимира Путіна біля червоної доріжки літака, його не було, натомість МЗС представляв перший «зам» пана Тарасюка — Володимир Огризко. Проте Тарасюк як міністр був присутній на засіданнях підкомісії Комісії Ющенко—Путін. Журналісти запитували, чи підписуватиме Борис Іванович документи, на що той відповідав, що підписання угод, які потребували б візування міністром закордонних справ, упродовж нинішніх зустрічей не передбачається.
До речі. З-поміж документів, укладання яких обрамляло нинішню зустріч президентів Ющенка та Путіна, слід виокремити угоду про реадмісію — саме її довго не бажала підписувати Росія. Цей документ робить Україну «цивілізованішою» в очах Європейського Cоюзу, позаяк завдяки угоді про реадмісію можна ефективніше боротися з напливом біженців, котрі через нашу територію сунуть із Росії в ЄС. Решта документів — дещо меншого масштабу: міжурядова угода про охорону прав на результати інтелектуальної діяльності в двосторонній військово-технічній співпраці, про «дружбу» між Мінкультами, протокол про прикордонну співпрацю, який обіцяє розбудувати додаткові пункти пропуску. (Як напередодні оголошувала прес-служба Президента України, впродовж засідання Комісії, можливо, будуть запропоновані до підписання й інші документи, проте на час, коли версталося це число «УМ», переговори були в розпалі, й інформації про додаткові «документальні» ініціативи не надходило. За інформацією міністра Тарасюка, готові до підписання найближчим часом ще ciм українсько-російських документів).
Відкриваючи учорашнє засідання, Віктор Ющенко висловив сподівання, що до наступного засідання міждержавної комісії сторони підпишуть Меморандум про стратегічну співпрацю. А Володимир Путін у вступному слові робив акцент на «істотному імпульсі торгово-економічних зв'язків», який мусить надати нинішнє засідання. Російський президент побідкався на дезінтеграційні процеси на теренах колишнього СРСР, і заявивши, що «як Росія, так і Україна виступають за об'єднану Європу без обмежуючих ліній», зазначив, що слід «активізувати українсько-російську прикордонну співпрацю». Віктор Ющенко погодився з тим, що «одна з ключових тем співпрацi у 2007 році — врегулювання питань щодо кордону». Як пам'ятаємо, це саме обидва президенти говорили і під час своєї минулої зустрічі, ще аж у березні-2005.
«Між нашими країним існують складні, а деколи і проблемні питання. Проте я впевнений, що між нашими країнами не може бути жодних не розв'язаних проблем», — обнадійливо сказав Президент Ющенко.