Трунний марш

Трунний марш

Ми не виключаємо, що студенти, які вчора прийшли під російську амбасаду в Києві протестувати проти антиукраїнської політики Москви, знали, що в програмі українсько-російської співпраці на найближчі роки є спільне відзначення 200-річчя від дня народження Миколи Гоголя. Адже головним реквізитом протестувальників була домовина — наче для модерної постановки повісті «Вій». Втім домовина при ближчому розгляді нагадувала два цинкові корита, скріплені, як мушлі. На ній напис (щоб стало остаточно зрозуміло навіть тим, хто сумнівався у призначенні цього предмета) — «Для Путіна».

«Путіну — від скорботного батька»

«Путіну — від скорботного батька»

Ця історія майже місяць розпочинала випуски новин у всьому світі. Олександра Литвиненка, колишнього офіцера ФСБ, що першим звинуватив верхівку російських спецслужб y корупції та тероризмі, отруїли в центрі столиці Сполученого Королівства, та ще й речовиною високої радіоактивності — плутонієм-210. За два тижні здоровий сильний чоловік, який майже двадцять років пропрацював у спецпідрозділах контррозвідки, став схожий на привида: схуд, облисів і зблід. Ще за тиждень Олександр Литвиненко помер у шпиталі, вказавши у передсмертній записці на того, кого вважав винним у своїй смерті: «Пане Путін, вам, можливо, вдасться змусити мене замовкнути, але ця тиша вам обійдеться дорогою ціною. Нехай Господь простить вас за те, що ви зробили — не лише зі мною, а й з моєю рідною Росією і її народом».

Самовизначення Курултаю

Самовизначення Курултаю

Учора в Сімферополі почала роботу остання сесія IV Курултаю — національного з'їзду кримськотатарського народу. На триденний форум зібралося понад 600 делегатів з усіх регіонів Криму, а також представників інших областей та закордону. За повідомленням УНІАН, учорашнім гостем Курултаю був державний міністр Туреччини Бешир Аталай, сьогодні на з'їзд політичних союзників має прибути лідер Народного руху України, міністр закордонних справ України Борис Тарасюк.

Покажи свій гаманець, студенте!

Покажи свій гаманець, студенте!

Після заяв про обмеження виплат при народженні дитини урядовці заговорили про «обрізання» студентських стипендій. Принаймні за їхнє обмеження виступає нинішній віце-прем'єр із гуманітарних питань Дмитро Табачник. Виступаючи днями на нараді, присвяченій питанням розвитку вузівської науки, урядовець поскаржився: студенти занадто дорого коштують бюджету. І, мовляв, навіть не знаю, як поєднати болонський процес, безкоштовну освіту, державні стипендії і практично безкоштовні гуртожитки. «У якій країні, назвіть, таке є?» — поставив він присутнім риторичне питання. «Мені доводиться говорити непопулярні речі, але подальша соціалізація бюджету загрожує національній безпеці України», — цитує віце-прем'єра «Форум».

Зима підкралась непомітно

Зима підкралась непомітно

Хто дуже скучив за зимою, можна сказати дочекався: з наступного тижня буде в нас і мороз, і сніг, і навіть хуртовини. За повідомленням Українського гідрометеорологічного центру вдень 25 грудня у північній частині, 26—27 грудня у більшості областей характер погоди зміниться: температура повітря знизиться вдень до 1—8 градусiв морозу, вночі до 4—10 морозу, у східній частині та в Карпатах — до 15 градусів морозу. Похолодання супроводжуватиметься посиленням вітру до 15—22 м/с, снігом та хуртовинами. У східній половині утвориться сніговий покрив.

«Озерка» припиняє «розборки»

«Озерка» припиняє «розборки»

Швидше за все, на скандально відомому центральному ринку Дніпропетровська «Озерка» більше не литиметься кров. Принаймні в цьому переконують зацікавлені сторони, які перед цим вели тривалі рейдерські війни. Крапку в розборках, судячи з усього, поставила смерть голови правління ВАТ «Дніпропетровський центральний ринок», росіянина Володимира Воробйова, якого тиждень тому розстріляли з автомата в центрі міста. Тож учора представники зацікавлених сторін — Геннадій Корбан від КП «Центральний ринок» (м. Дніпропетровськ) і Андрій Сумцов від ВАТ «Дніпропетровський центральний ринок» — розповсюдили спільну заяву, в якій наголосили, що господарський конфлікт навколо «Озерки» розв'язано в ході переговорів, а досягнуті принципові домовленості, що влаштовують обидві сторони, наразі оформляють юридично.

Танці на льоду по-харківськи

Танці на льоду по-харківськи

Харківські школярі та й навіть дорослі тепер мають місце, де весело провести різдвяні канікули. Вчора в місті в районі Гідропарку відкрилася перша мобільна ковзанка. Адже нинішня зима не радує ні снігом, ні льодом. Тож санки, лижі й ковзани здебільшого змушені й надалі припадати пилом. Харків'яни ж матимуть нагоду «обкатати» бодай ковзани. Такий подарунок городянам зробили Харківська міська рада та концерн «Сафарі», повідомила прес-служба міськадміністрації.

Бунт серед дороги-2

Бунт серед дороги-2

ДТП, після якого обурений натовп перевернув два авто і мало не вчинив самосуд над порушником, одержало в Тернополі величезний резонанс. На брифінгу для журналістів цю подію та її наслідки особисто коментував начальник обласного управління міліції Василь Пісний. Насамперед він остаточно підтвердив, що водій-винуватець не був п'яний і що жодного стосунку до правоохоронних органів він не має. Однак

До уваги абонентів ВАТ «Укртелеком»!

До уваги абонентів ВАТ «Укртелеком»!

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 45

З 1 січня 2007 року вступають у дію тарифи на послугу «Дзвінки з телекомунікаційної мережі фіксованого телефонного зв'язку ВАТ «Укртелеком» на телекомунікаційні мережі рухомого (мобільного) зв'язку».

Дружба народів, на яку не вистачає часу

Дружба народів, на яку не вистачає часу

Перше на вищому рівні засідання міждержавної Комісії Ющенко—Путін проходило, тобто пролітало, занадто швидко як для велетенського обсягу проблем, які було винесено на розгляд президентів та цілої армії профільних міністрів, секретарів Радбезів, радників. Російський очільник, до того ж, прилетів до Києва на півтори години пізніше запланованого. Це не було запізнення, про таку затримку протокол російського президента попередив українських колег напередодні ввечері. Проте в будь-якому разі час для розгляду важких міждержавних проблем скоротився.

Коли є В.В.П., Московському патріархату і Врубель не художник

Коли є В.В.П., Московському патріархату і Врубель не художник

Кирилівська церква, яка належить до Національного заповідника «Софія Київська», відома тим, що її розписував молодий Михайло Врубель. Окрім його розписів, на стінах церкви досить непогано збереглися фрески XII—XVII століть. Однак за сприяння віце-прем'єра Дмитра Табачника, відомого своїми антиукраїнськими ініціативами, унікальний музей можуть передати у повне підпорядкування Московському патріархату.

Всі статті рубрики